Nie ma co się dziwić, że kamery szpiegowskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Pomagają chronić dobytek, ułatwiają pracę służb detektywistycznych czy ochroniarskich oraz sprawiają, że zdobycie dowodu zdrady nie jest tak trudne. A gdzie najlepiej instalować takie urządzenia?

Kamery szpiegowskie to niewielkie urządzenia, których przeznaczeniem jest praca w ukryciu. Stosowane są zarówno przez użytkowników prywatnych, właścicieli firm, jak i profesjonalistów, którzy potrzebują ich do wykonywania swoich obowiązków.

Gdzie sprawdzą się kamery szpiegowskie?

Urządzenia mają wszechstronne możliwości. Z pewnością znajdą swoje miejsce w domu. Będą niekwestionowanie skuteczną ochroną majątku, gdy wraz z domownikami wyjedziesz na wakacje. Będziesz miał również wgląd na pracę niani (to dozwolone, bo masz prawo kontrolować co dzieje się z twoim dzieckiem) w czasie twojej nieobecności albo skutecznie zareagujesz jeżeli mieszkająca z Tobą osoba starsza źle się poczuje.

To jednak nie wszystko! Kamery szpiegowskie używane są w czasie rozpraw sądowych. Z łatwością zdobędziesz dowody zdrady męża lub żony (skonsultuj to jednak wcześniej ze swoim prawnikiem) lub dowiedziesz innego oszustwa.

Poza domem, urządzenia tego typu możesz zainstalować w biurze. Skontrolujesz swoich pracowników (zgodnie z prawem poinformuj ich o możliwości instalacji monitoringu, bez wskazywania jego miejsca), a także ochronisz swój dobytek przed złodziejami. Jeżeli natomiast prowadzisz agencję ochrony, to będziesz mógł rozszerzyć swoje usługi o ochronę za pomocą kamery szpiegowskiej.

Oczywiście kamery szpiegowskie to również nieoceniony sprzęt w ręku detektywów, policji czy innych służb. Obserwacja operacyjna z użyciem takiego urządzenia to możliwość zdobycia dowodów czy ważnych dla śledztwa informacji.

W jakich miejscach montować kamery szpiegowskie?

Poznaj kilka zasad dotyczących montażu takich urządzeń w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Jeżeli będziesz o nich pamiętał, to materiały z kamery szpiegowskiej będą wysokiej jakości.

  1. Wybierz miejsce, które chcesz chronić/śledzić – powinieneś je określić jeszcze przed montażem kamery. Jeżeli będzie narażone np. na warunki atmosferyczne, to kamera powinna umożliwiać pracę na zewnątrz. Jeżeli sprzęt ma natomiast rejestrować obraz w pomieszczeniu o ograniczonym dopływie światła, to wybierz kamerę z opcją nagrywania w nocy.
  2. Dobrze ją zakamufluj – to podstawa wyboru miejsca. Jeżeli inwestujesz w kamerę odkrytą, to zamontuj ją w nierzucającym się w oczy miejscu lub rzeczy. Dobrym rozwiązaniem jest ukrycie kamery w meblu, zegarze lub elementach dekoracyjnych czy ścianie. Możesz też kupić gotową kamerę, ukrytą np. w zegarze.
  3. Zabezpiecz źródło zasilania – określ kiedy urządzenie ma pracować, a jeżeli to przekracza możliwości baterii, poprowadź stałe zasilanie z sieci. Inaczej sprzęt wyłączy się w najbardziej newralgicznym momencie.
  4. Określ punkt widzenia kamery i weź poprawkę na jej możliwości – jeżeli chcesz kontrolować nianię, to ustaw kamerę na pokój w którym najczęściej przebywa. Sprawdzając kto wchodzi do twojego biura nie montuj urządzenia na boczną ścianę, a na drzwi. Nawet najbardziej zaawansowany sprzęt ma ograniczony kąt widzenia i musisz brać na to poprawkę!
  5. Sprawdź jakie parametry mogą być Ci potrzebne – przyjrzyj się takim parametrom jak jakość nagrywanego obrazu, opcja podglądu w czasie rzeczywistym, zasięg mikrofonu czy pojemność wbudowanej (lub możliwość rozbudowania) pamięci. Mogą być kluczowe w czasie ochrony mienia lub prowadzonego śledztwa.

Pamiętaj, że montaż kamery szpiegowskiej powinieneś wykonać precyzyjnie i dokładnie. Nie możesz pozwolić, żeby sprzęt swobodnie poruszał się przy dotknięciu przedmiotu kamuflażu. W ten sposób narażasz się na dekonspirację, a na pewno jakość nagrywanego materiału będzie mizerna.

Przy samym zakupie kamery sprawdź też jakie dodatkowe opcje umożliwia sprzęt. Np. dzięki funkcji detekcji ruchu nie musisz mieć cały czas włączonej kamery – ta zareaguje dopiero wtedy, kiedy wykryje w swoim otoczeniu poruszające się obiekty.

Jeżeli chciałbyś, aby to specjaliści zainstalowali twoje kamery szpiegowskie, skontaktuj się z przedstawicielami firmy Alfatronik. Ich doświadczenie i umiejętności pozwolą skutecznie zamontować i zabezpieczyć sprzęt szpiegowski. Doradzą ci również w kwestii zakupu samego sprzętu.

 

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments