Kamery samochodowe – do czego się przydają?

0
872

Kamery samochodowe pojawiają się w coraz większej liczbie polskich aut. Ogromne zainteresowanie nimi wynika z praktycznego zastosowania tego typu akcesoriów. Kamerka samochodowa pozwala poczuć się bezpieczniej na drodze, umożliwia monitorowanie pojazdu w czasie postoju, a do tego może przydać się do nagrywania pięknych widoków. Stosunkowo niewielki koszt zakupu oraz mnogość zastosowań sprawiają, że zdecydowanie warto wyposażyć nią swoje auto.

Czym są kamery samochodowe i do czego się przydają?

Kamery samochodowe to w większości małe i dyskretne urządzenia, których zadaniem jest rejestrowanie obrazu podczas jazdy autem. Kamerka umieszczona może być zarówno na przedniej szybkie pojazdu i pozwalać na nagrywanie wszystkiego, co dzieje się przed maską samochodu, jak i z tyłu. Popularne są także kamerki zintegrowane z lusterkiem samochodowym, które pozwalają na zachowanie większej dyskrecji oraz nie zajmują miejsca w aucie.

Małe i dyskretne kamery do samochodu cieszą się olbrzymim zainteresowaniem wśród kierowców. Największą korzyścią z ich posiadania jest możliwość nagrywania niebezpiecznych sytuacji na drodze. W przypadku brania udziału w wypadku lub innym zdarzeniu, nagranie z kamerki pozwala na pokazanie przebiegu całej sytuacji oraz przyjęcia skutecznej linii obrony. Kamerka przydaje się także do zgłoszenia wykroczeń drogowych, których byliśmy świadkami, co ogólnie bardzo pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo na drodze oraz podświadomie zmusza innych kierujących do przestrzegania przepisów i zachowania przezorności.

Kamery samochodowe mogą ponadto dostarczać cennego materiału dowodowego w razie postępowania w sądzie lub ubiegania się o ubezpieczenie z tytułu wypadku lub innego zdarzenia. Oprócz nagrywania w czasie jazdy, wiele z nich można także z powodzeniem wykorzystać do monitorowania pojazdu w czasie postoju, co szczególnie docenią osoby pozostawiające auto na niestrzeżonych parkingach. Wreszcie, małe i dyskretne kamery do samochodu mogą przydać się w czasie wakacyjnych wyjazdów, pozwalając na utrwalenie na nagraniu pięknych widoków i dołączenie ich do pamiątkowego klipu z wycieczki.

Małe i dyskretne kamery do samochodu i ich funkcjonalność

Kamerki samochodowe to coraz popularniejsze urządzenia. Nic więc dziwnego, że w sprzedaży znajdziemy ich całkiem pokaźny wybór. Przymierzając się do zakupu swojego pierwszego wideorejestratora, warto zwrócić uwagę na następujące parametry: rozdzielczość nagrywania, prędkość poklatkową oraz obecność dodatkowych funkcji, z których planujemy korzystać. Rozdzielczość nagrywania w połączeniu z prędkością poklatkową odpowie nam na pytanie, jakiej jakości obraz dostarczy dane urządzenie. Najkorzystniej jest wybierać kamery do samochodu nagrywające w jakości Full HD i wyższej, z szybkością co najmniej 60 kl/s.

Pozostałe parametry, które warto wziąć pod uwagę to m. in. obecność trybu nocnego i trybu parkingowego, detekcji ruchu oraz nagrywania ciągłego. Nie bez znaczenia jest także sam design kamerki oraz jej gabaryty – małe i dyskretne kamery do samochodu wyróżniają się na tym tle od większych urządzeń, pozwalając na korzystanie z ich funkcjonalności bez rzucania się w oczy osobom postronnym.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments