View of a Security camera targeting a detected intrusion - 3d rendering

Czasy wielkich szaf w których mieściły się sprzęty do nadzorowania monitoringu dawno zostawiliśmy za sobą. Dzisiaj wystarczy kilku calowy smartfon, by z pełną wygodą mieć podgląd na wszystko co kamera IP Dahua zarejestruje. W ten sposób czas naszej reakcji na niepożądane zdarzenia ulega znacznemu skróceniu.

Kamera IP Dahua – miej oko na wszystko 24/7

Dzisiaj wszystko musimy mieć pod kontrolą. Zwłaszcza jeżeli chodzi o bezpieczeństwo naszego domostwa lub firmy. Systemy kontrolowalne z poziomu telefonu dają poczucie świadomości, że wiemy o wszystkim co dzieje się w danym miejscu, gdzie akurat nas nie ma.

Systemy monitoringu również dołączyły do tego grona, przez co dzisiaj mamy do dyspozycji taki sprzęt jak kamera IP Dahua, która pozwoli nam na podgląd wybranego miejsca w którym jest zamontowana, w dowolnym wybranym przez nas czasie. Wystarczy nam do tego smartfon.

Wygodą tego rozwiązania jest wszechstronne zastosowanie dla takiego urządzenia.

Jeżeli prowadzimy firmę, możemy mieć pogląd na jej teren. Obserwować czy np. w zakładzie produkcyjnym pracownicy wykonują swoje obowiązki zgodnie z procedurami, w sklepie czy nikt nie próbuje wynieść towaru, a w przypadku przedszkola można zaoferować rodzicom podgląd na żywo na ich pociechy w trakcie kiedy przebywają w placówce.

W przypadku domu pozwoli nam to na stały nadzór nad posesją oraz wnętrzem domu. Jest to o tyle istotne, że w przypadku domostwa, najczęściej nie ma nas w określonych godzinach. Dla włamywacza to idealna okazja, by dokonać przestępstwa. W przypadku posiadania monitoringu, który możemy obsłużyć zdalnie oraz sprawnego systemu zabezpieczeń, możemy przeszkodzić takiej osobie w dokonaniu rabunku naszej własności.

Jak widać kamera IP Dahua może mieć wiele zastosowań. Może być to jednocześnie nasze zabezpieczenie, jak również urozmaicenie oferty dla klienta.

Kamera IP Dahua – jak dobrać odpowiednią do moich potrzeb?

Kupujący musi ustalić jakie czynniki sprzętowe są dla niego najważniejsze.

Jeżeli planujemy zamontować taką kamerę na zewnątrz, warto zwrócić uwagę na normy IP67 i IP68. Dodatkowo należy sprawdzić, czy w danych technicznych znajduje się informacja o możliwości użytkowania zewnętrznego. Jest to istotne, gdyż warunki atmosferyczne mogą uszkodzić kamerę do tego nieprzystosowaną.

Jeżeli z kolei kupującemu zależy głównie na monitorowaniu danego miejsca w nocy, powinien wybrać model z odpowiadającym mu zasięgiem doświetlania (IR). Jest to ważne gdyż od tego zależy z jakiej odległości będzie widoczna osoba lub zdarzenie.

Szerokość kąta widzenia też nie jest bez znaczenia. Zupełnie inny kąt będzie potrzebny do monitorowania wąskiego korytarza, a inny dla dużego placu.

Zmiennych jest wiele, ale osoby nie znające się na tematyce monitoringu nie muszą się obawiać. Profesjonalne sklepy (jak np. DTS System) posiadają w swoich szeregach profesjonalnych sprzedawców, którzy na pewno pomogą z dobraniem odpowiedniego sprzętu, tak aby klient był zadowolony.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!