Płyta indukcyjna coraz częściej występuje w polskich domach, a wszystko za sprawą dużej funkcjonalności i estetycznego wykonania. O ile użytkowanie sprzętu jest proste i przyjemne, podłączenie indukcji może sprawiać problem, szczególnie dla osób nieposiadających dużej wiedzy z zakresu elektryki. Należy pamiętać, że samodzielne podłączenie płyty na podstawie poradników internetowych może skończyć się awarią. Kto może podłączyć płytę indukcyjną? Czym jest karta gwarancyjna?

Czym jest protokół podłączenia płyty indukcyjnej?

Po zakończonej usłudze podłączenia indukcji do instalacji elektrycznej, otrzymujemy stosowny dokument, który jest respektowany nie tylko przez serwisy, ale również przez producenta. Protokół podłączenia płyty indukcyjnej poświadcza o zainstalowaniu urządzenia przez profesjonalnego elektryka. Aby móc uzupełnić dokument, należy posiadać świadectwo kwalifikacji – uprawnienia eksploatacyjne w zakresie montażu, które jest dowodem posiadania kompetencji w podłączaniu urządzeń elektrycznych.

Producenci indukcji zawsze wymagają pieczątki uprawnionego elektryka na karcie gwarancyjnej. Podejmując się samodzielnej instalacji, serwis może nie przyjąć płyty, niezależnie od przyczyny wystąpienia usterki. Nawet w przypadku wady fabrycznej, producent nie będzie respektował usterki, jeżeli na protokole nie znajduje się podpis fachowca posiadającego odpowiednie kwalifikacje.

Podłączenie płyty indukcyjnej uprawnienia – powierz to profesjonaliście!

Płyty wymagają stosunkowo dużego zapotrzebowania na moc elektryczną. Dlatego niezbędny będzie odpowiedni montaż urządzenia. Uprawniony elektryk dysponuje szeroko zakrojonymi kompetencjami, dzięki czemu bezpiecznie podłączy płytę indukcyjną w kuchni. Podłączenie Płyty Indukcyjnej  Wrocław zajmie fachowcowi bardzo mało czasu. Nie warto ryzykować i decydować się na samodzielny montaż w oparciu o wiedzę zaczerpniętą z Internetu, gdyż może to skutkować uszkodzeniem nowego urządzenia.

Samodzielny montaż płyty indukcyjnej – czy to możliwe?

W sieci znajduje się wiele samouczków dotyczących instalacji elektrycznych oraz wskazówek odnośnie podłączania sprzętów AGD, w tym płyty indukcyjnej. Na podstawie poradników internetowych możliwe jest samodzielne podłączenie płyty indukcyjnej do sieci. Problem jednak jest w rozłożeniu mocy urządzenia grzewczego na każdy z paneli. W zależności od rozmiarów danego panelu, moc musi być odpowiednio dopasowana. To zadanie może być problematyczne dla osoby, która nie ma posiada odpowiedniej wiedzy z zakresu elektryki. Niewłaściwe podłączenie sprzętu AGD może skutkować również wieloma awariami, a nawet spowodować zwarcia w sieci. Źle zainstalowana płyta również często wydaje charakterystyczny odgłos strzelania. Jeżeli podejmiemy się samodzielnej instalacji sprzętu, może nie zostać przyjęty na gwarancję w przypadku wystąpienia awarii.

Profesjonalne podłączenie indukcji – elektryk Wrocław

Kupno nowej płyty indukcyjnej wiąże się z inwestycją na lata. Jeżeli urządzenie zostanie odpowiednio podłączone przez profesjonalnego elektryka, będzie funkcjonowało bez zarzutu przez długi okres czasu. Elektryka stanowi dziedzinę wiedzy, którą należy na bieżąco aktualizować i poszerzać. Nieodpowiedzialne samodzielne podjęcie się instalacji sprzętu może skutkować nieefektywnym wykorzystywaniem urządzenia, ale również zwarciem. Ponadto fachowiec podbije wszystkie dokumenty, co umożliwi zareklamowanie płyty w przypadku wystąpienia usterek. Nie warto więc podejmować się samodzielnego montażu, ponieważ finalnie podłączenie płyty indukcyjnej może przynieść więcej szkody, aniżeli pożytku.

Pytania?

Dokładamy starań aby pomóc w możliwie przystępny sposób, ale musimy pamiętać iż rozwiązania technologiczne zmieniają się bardzo szybko. Tak więc, jeżeli spróbowałeś/aś postępować zgodnie z naszym poradnikiem a problem nadal występuje. Być może potrzebujesz dodatkowych wskazówek… lub zauważyłeś/aś, że instrukcja nie jest już aktualna i wymaga odświeżenia? Daj nam znać! Skorzystaj z jednej z dostępnych z opcji: skomentuj w polu poniżej lub wyślij do nas wiadomość, korzystając z formularza MAM PYTANIE

Komentuj Napisz do nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments