Z pewnością wiele osób zastanawia się, które programy do prezentacji online są godne zainteresowania. Dzisiaj wybór jest ogromny, jednak nie wszystkie platformy są funkcjonalne, czy też intuicyjne w obsłudze.

Dobrze jest skorzystać z doświadczenia innych użytkowników i wybrać nowoczesne, a przede wszystkim darmowe oprogramowanie, które sprawdzi się nawet podczas przygotowywania profesjonalnych prezentacji. Dodatkowym atutem może być brak konieczności instalacji aplikacji, wystarczy jedynie dostęp do Internetu, aby uruchomić wybrany kreator prezentacji. Jest to znaczącym udogodnieniem.

PowerPoint Online

Wersja podstawowa nie generuje dodatkowych kosztów, jednak należy pamiętać o konieczności zalogowania się na konto Office 365. Wersja pełna zapewnia dostęp do zaawansowanych narzędzi, ale dla niektórych stanowi to znaczące utrudnienie – nie każdy chce ponosić nadprogramowe koszty.

Sporym plusem jest prosta oraz intuicyjna obsługa, która nie wymaga specjalnych umiejętności. Stworzenie prezentacji nie będzie więc stanowić dużego wyzwania. Opisywane oprogramowanie w wersji online posiada prosty, a zarazem estetycznie wykonany interfejs, który przypadnie do gustu tym, którzy stawiają na minimalizm.

Niezaprzeczalną zaletą jest również fakt, że otrzymujemy dostęp w każdym miejscu, w którym uzyskamy łączność z internetem. Nie potrzebujemy niczego więcej, co gwarantuje maksymalną swobodę eksploatacji.

Apple Keynote

Jest to aplikacja, która z pewnością spełni oczekiwania osób posiadających sprzęt marki Apple. Prosta obsługa oraz przyzwoita ilość narzędzi, to tylko niektóre zalety omawianego oprogramowania.

Nie można pominąć niebanalnych efektów specjalnych, dzięki którym prezentacja może stać się jedyna w swoim rodzaju. Metoda „drop in” znacząco przyspiesza dodawanie zdjęć oraz materiałów wideo. Następną zaletą jest niekłopotliwa synchronizacja. Ponadto podczas odtwarzania prezentacji mamy do dyspozycji „obraz kinowy”, niezależenie od rodzaju nośnika. Ma to znaczenie, jeśli chcemy, aby przedstawiane przez nas materiały zrobiły wrażenie na widowni.

Prezi

To prawdziwy strzał w dziesiątką dla tych, którzy poszukują zaawansowanego programu online do tworzenia prezentacji.

Należy podkreślić, że nie jest to standardowa aplikacja. Spektakularne przejścia pomiędzy kolejnymi slajdami sprawiają, że możemy udać się w wirtualną podróż. Zachwyci to osoby, które dużą uwagę zwracają na wizualną stronę prezentacji.

Prezi w wersji do użytku prywatnego nie generuje dodatkowych kosztów, co stanowi ogromny plus. Istnieje możliwość stworzenia własnej biblioteczki obrazów, z której można korzystać podczas tworzenia prezentacji. Oprócz tego warto wspomnieć o opcji integracji z serwisami internetowymi, czy też mediami społecznościowymi. Zwiększa to zakres zastosowań oprogramowania.

Dysk Google

Posiadacze dysku Google powinni wiedzieć o istnieniu narzędzia do tworzenia prezentacji online. Trzeba zaznaczyć, że jest ono bezpłatne i dostępne niemal dla każdego.

Nie można jednak oczekiwać powalającej funkcjonalności. Jest to raczej rozwiązanie dla tych, którzy szybko i niekłopotliwie chcą przygotować prezentację np. do szkoły, czy też na uczelnię. Obsługa programu jest w pełni intuicyjna, a więc nie trzeba posiadać specjalistycznych umiejętności.

Istnieje możliwość integracji nie tylko z dyskiem urządzenia, ale również z wybranymi aplikacjami. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Do wyboru mamy kilkanaście gotowych szablonów, które świetnie sprawdzają się wtedy, gdy nie mamy zbyt dużo czasu.

Więcej na temat programów do prezentacji przeczytasz na stronie https://sprytne.net/programy-do-prezentacji/

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments