Female hands with black manicure drawing plan at workplace with MacBook, iPhone, glasses and stationary located on it

MacBooki są jednymi z najpopularniejszych laptopów na świecie. Świetna wydajność, bardzo dobra jakość wykonania oraz system operacyjny, który przez wiele osób jest uznawany za najmocniejszą stronę mobilnego komputera od giganta technologicznego z Cupertino. Pomimo że MacBooki słyną z wygody użytkowania, to można dokupić do nich akcesoria, które mają za zadanie sprawić, że ultrabook z logo nadgryzionego jabłka będzie jeszcze bardziej wygodny. Jakie akcesoria powinniśmy dokupić, posiadając mobilny komputer Apple?

Akcesoria do MacBooka, czyli o co chodzi?

Jak w przypadku każdego laptopa na rynku są producenci, którzy pozwalają rozszerzyć możliwości komputera poprzez wykorzystanie odpowiednich akcesoriów. Oczywiście niektóre z nich, są, jak sam laptop, firmowane logo nadgryzione jabłka. Jednak znacznie większy wybór akcesoriów oferują firmy zewnętrze, które produkują akcesoria nie tylko do MacBook’ów, ale również do innych laptopów.

MacBook jako samodzielny komputer, jest bardzo wygodny w codziennej pracy, jednak dzięki poniesieniu niewielkich kosztów, korzystanie z niego, może okazać się jeszcze bardziej praktyczne. Akcesoria do MacBook’a możemy podzielić na dwie kategorie:

  • akcesoria ochronne;
  • akcesoria rozszerzające możliwości MacBook’a.

W każdym z rodzajów akcesoriów można nabyć kilka produktów, które powinny być zakupem obowiązkowym dla posiadacza mobilnego komputera Apple. Co ciekawe, wiele z akcesoriów jest produkowanych w różnych kolorach, dlatego, jeśli np. interesują nas głównie laptopy różowe, z dużym prawdopodobieństwem, będziemy mogli znaleźć akcesoria pasujące kolorystycznie do takiego sprzętu.

Akcesoria ochronne

Laptopy Apple, nie należą do tanich urządzeń, w związku z tym warto zadbać o odpowiednią ochronę tak wartościowego sprzętu. Podstawowym akcesorium ochronnym powinno być etui ochronne ewentualnie torba przeznaczona do transportu komputera. Każdy z tych produktów zapewni znacznie lepszy stopień ochrony Mac’a niż jego brak.

Innym przydatnym akcesorium, które może służyć ochronie komputera będzie specjalna podkładka pod laptopa, której celem jest jego chłodzenie, a tym samym zapobiegnięcie przegrzaniu. Może być to bardzo przydatne akcesorium, kiedy pracujemy na MacBook’u głównie stacjonarnie i poddajemy go bardzo dużemu wysiłkowi. Dodatkowe wentylatory, znajdujące się w takiej podkładce sprawiają, że komputer będzie chłodniejszy, a tym samym komfort pracy na nim, wzrośnie.

Akcesoria, które rozszerzają możliwości MacBook’a

Podstawowym akcesorium rozszerzającym możliwości ultrabooka od Apple są specjalne adaptery lub huby, które odpowiednio pozwalają zmienić rodzaj złącza lub rozszerzyć liczbę portów komputera, dzięki czemu możemy podłączyć do niego więcej urządzeń. Pomimo że gładziki Mac’ów są bardzo wygodne wiele osób woli korzystać ze standardowej myszki komputerowej. Do komputera Apple, możemy podłączyć ich dedykowaną myszkę tzw. Magic Mouse, lub myszkę innego producenta.

W przypadku pracy stacjonarnej ekran laptopa może okazać się za mały. Jeśli właśnie w taki sposób wygląda nasza praca z Mac’iem, warto zaopatrzyć się w dodatkowy monitor, który w znaczący sposób poprawi komfort naszej pracy za biurkiem. Oczywiście w każdej chwili MacBook może zostać od takiego monitora odpięty.

Mobilne komputery Apple, pomimo swojej wygody, nie są sprzętami idealnymi. Na szczęście istnieją akcesoria, która pozwala jeszcze mocniej zoptymalizować pracę na ultrabooku giganta z Cupertino. Oprócz tego inna grupa akcesoriów znacząco zwiększy ochronę MacBook’a, dzięki czemu jego transport, nie będzie wiązał się z dużym ryzykiem, zniszczenia tak drogiego sprzętu.

 

Pytania?

Dokładamy starań aby pomóc w możliwie przystępny sposób, ale musimy pamiętać iż rozwiązania technologiczne zmieniają się bardzo szybko. Tak więc, jeżeli spróbowałeś/aś postępować zgodnie z naszym poradnikiem a problem nadal występuje. Być może potrzebujesz dodatkowych wskazówek… lub zauważyłeś/aś, że instrukcja nie jest już aktualna i wymaga odświeżenia? Daj nam znać! Skorzystaj z jednej z dostępnych z opcji: skomentuj w polu poniżej lub wyślij do nas wiadomość, korzystając z formularza MAM PYTANIE

Komentuj Napisz do nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments