Zastosowanie zrzutu z ekranu z pewnością ułatwi nam pracę przy komputerze. Jednym ze znanych sposobów jest użycie przycisku PrtScn, który przechwyca cały ekran i wysyła obraz do schowka. Można także skorzystać z paska wycinania (nowoczesnej funkcji w Windows 10), który ma zdecydowanie więcej narzędzi, dzięki którym można dopasować wycinek do swoich potrzeb. Chciałbyś szybko skopiować obraz pulpitu, filmu czy strony internetowej? Dobrze trafiłeś. Skorzystaj z naszej dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Aplikację „Wycinek i skrót” można uruchomić za pomocą prostego skrótu klawiszowego. Wystarczy nacisnąć klawisz z logo systemu Windows + Shift + S.

Aby mieć jednak większą kontrolę nad przechwytywanym ekranem, można ustawić klawisz PrtScn tak, aby otwierał nowy pasek wycinania bez potrzeby używania kombinacji klawiszy. W tym celu uruchom „Menu Start” a następnie przejdź do „Ustawień”, klikając na ikonę zębatego koła. Po uruchomieniu ustawień wybierz kategorię „Ułatwienia dostępu” a następnie w pasku menu po lewej stronie kliknij na zakładkę „Klawiatura”. Włącz skrót klawisza Print Screen, ustawiając suwak w pozycję aktywną.

Po otwarciu aplikacji „Wycinek i szkic” możesz przechwycić różne typy wycinków: prostokątny (przeciągnij kursor wokół obiektu w celu utworzenia prostokąta), dowolny (obrysuj obiekt dowolnym kształtem) i pełnoekranowy (przechwytuje cały ekran).

Zrzut z ekranu zostaje zapisany w schowku systemowym. Wystarczy jednak kliknąć na powiadomienie, wyświetlane w prawym, dolnym rogu ekranu i przy użyciu dyskietki zapisać obraz w dowolnym miejscu na komputerze.

Wycinek możesz dostosować także do swoich potrzeb, używając narzędzi służących do edycji (rysowanie, malowanie kolorem, używanie gumki i linijki).

Więcej

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4488540/how-to-take-and-annotate-screenshots-on-windows-10

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments