Zdarzyło się Tobie być w miejscu, którego nie mogłeś zlokalizować na mapie? Zgubiłeś się w obcym mieście? Wzywałeś pomoc drogową i nie byłeś w stanie określić swojego położenia? Niestety takie sytuacje zdarzają się i to często. Nawet doskonała orientacja w terenie może zawieść bądź nie wystarczyć aby bezbłędnie wskazać swoje położenie czy trafić do wyznaczonego miejsca. Z pomocą przychodzą Mapy Google, które pozwalają na skorzystanie z całkowicie nowego sposobu udostępniania lokalizacji. Można współdzielić swoje położenie bez podawania konkretnego adresu. Jest to możliwe dzięki Plus Codes, czyli 6-znakowym kodom. Kody plus działają tak jak adresy z ulicą i numerem.Jeśli jesteś ciekawy jak działa nowa funkcja to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

JAK UDOSTĘPNIĆ SWOJĄ LOKALIZACJĘ ZA POMOCĄ KODU PLUS?

  1. Upewnij się, że masz zaktualizowaną aplikację Map Google. W tym celu otwórz Sklep Google Play a następnie przejdź do „Menu”, klikając na ikonę trzech poziomych kresek. Z listy wybierz opcję „Moje gry i aplikacje. Te, dla których dostępne są aktualizacje, mają etykietę „Aktualizuj”.
  2. Uruchom aplikację mobilną Google Maps na swoim telefonie z Android a następnie naciśnij na mapie niebieski punkt symbolizujący Twoją aktualną pozycję.
  3. Pojawi się niebieska plansza. Kod plus znajduje się u góry ekranu przy słowie „lokalizacja”.Jeśli na niego klikniesz to zostanie on skopiowany.
  4. Tak skopiowany kod możesz wysłać swojemu znajomemu, który po otrzymaniu wkleja go do pasa wyszukiwania w Mapach Google i uruchamia nawigację. Gotowe!

JAK ZNALEŹĆ KOD PLUS DLA DOWOLNEGO MIEJSCA?

  1. Uruchom aplikację mobilną Google Maps.
  2. Kliknij i przytrzymaj wybrane miejsce na mapie, tak aby przypiąć czerwoną pinezkę.
  3. Kliknij na biały pasek nawigacji, znajdujący się u dołu strony (może być tam podany adres lub opis).
  4. Przewiń w dół i odszukaj kod plus, np. 3XQQ+52 Wrocław.
  5. Jeśli klikniesz w ten kod, to zostanie od skopiowany. Możesz go wysłać do dowolnej osoby, tak aby ta wiedziała gdzie dokładnie ma się udać.

Więcej

https://support.google.com/maps/answer/7047426?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl&oco=0

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments