Znudziło się Tobie tło, które widzisz na karcie czatu w aplikacji WhatsApp? Może zamiast domyślnego białego koloru chciałbyś/chciałabyś spersonalizować każdą rozmowę za pomocą ulubionej tapety, własnej grafiki lub jednolitej barwy? Jeśli jesteś ciekawy gdzie szukać rozwiązania, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji odszukaj WhatsApp i uruchom program.
  2. Kliknij na „Więcej” (ikona trzech pionowych kropek, znajdująca się w prawym, górnym rogu ekranu) a następnie przejdź do ustawień.
  3. Po przejściu do ustawień kliknij na zakładkę „Czaty”.
  4. Przejdź do obszaru „Ekran” i wybierz kategorię „Tapeta”.
  5. W menu na dole ekranu wyświetlą się wszystkie dostępne opcje. Możesz zdecydować skąd chcesz brać tapetę. Jeśli klikniesz na przycisk „jednolity kolor”, to pojawi się cały zestaw barw. Możesz także ustawić jako tapetę zdjęcie zapisane na telefonie – wystarczy kliknąć na opcję „Galeria”. Zatwierdź swój wybór, klikając na przycisk „Ustaw”. Naszym zdaniem karta czatu wygląda zdecydowanie lepiej 😉
  6. Możesz także spersonalizować kartę rozmowy za pomocą domyślnych, sugerowanych przez Whatsapp tapet. Wystarczy, że przejdziesz do opcji „Biblioteka tapet”. Zostaniesz przekierowany przez Whatsapp do Sklepu Play, skąd możesz pobrać zestaw tapet na tło konwersacji. Po zainstalowaniu „WhatsApp Wallpaper” wróć do komunikatora i z biblioteki tapet wybierz tę jedyną. Zatwierdź swój wybór, klikając na przycisk „Ustaw”.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!