Korzystasz z Facebooka i Messengera na komputerze? Wiesz, że z poziomu przeglądarki komputerowej możesz ukryć prawdziwe imię i nazwisko osoby, z którą piszesz? Innymi słowy, możesz ustawić pseudonim dla swoich znajomych! Jeśli jesteś ciekawy jak to zrobić, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku! Zaczynamy!

  1. Uruchom przeglądarkę  internetową na swoim komputerze (w naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome) a następnie wpisz w pasku adresu: https://www.facebook.com/;
  2. Zaloguj się do swojego konta, podając adres e-mail oraz hasło;
  3. Przejdź do strony głównej Facebooka, klikając na ikonę domku a następnie z menu po lewej stronie wybierz zakładkę „Messenger” (jeśli jej nie widzisz, rozwiń listę klikając na opcję „Zobacz więcej”);

  4. Otwórz konkretną rozmowę z użytkownikiem, dla którego chcesz ustawić pseudonim;
  5. Rozwiń sekcję „Dostosuj czat” a następnie kliknij na opcję „Edytuj nick”;

  6. Możesz ustawić nick dla osoby z którą piszesz ale także dla siebie. Pojawi się małe okienko dialogowe, w którym możesz wpisać niestandardowy pseudonimu. Będzie on widoczny tylko w tej konkretnej konwersacji. Ułatwi to identyfikację ważnych dla Ciebie osób, zwłaszcza, gdy prowadzisz  rozmowę grupową (np. zamiast imienia i nazwiska rodziców możesz poprostu wpisać „mama”, „tata” itd.). Zatwierdź klikając na ikonę „Ptaszka/haczyka”. Gotowe!


Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments