Masz pełno zdjęć z wakacji rodzinnych, imprez, ale brakuje Tobie miejsca w telefonie? W takim razie wszystkie zdjęcia i wideo przenieść na laptopa! Nie wiesz jak zgrać zdjęcia z iPhone’a na komputer? Nie martw się. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik, w którym krok po kroku opisujemy cały proces migracji.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone’a na komputer?

Apple iPhone to telefon, który jest pionierem w dziecinie fotografii. Nic dziwnego, że wiele osób wybiera sprzęt z logo nadgryzionego jabłuszka nie tylko do dzwonienia, ale również uwieczniania różnych wydarzeń życiowych. O ile fotografie wychodzą w świetnej jakości, o tyle miejsce na iPhone kiedyś się kończy. Co zrobić, gdy pamięci jest mało? Oczywiście zgrać zdjęcia oraz filmiki na laptopa, aby mieć miejsce na nagrywanie nowych wyjątkowych chwil. Jak to zrobić?

Jak zgrać zdjęcia z iPhone’a na komputer z Windowsem?

Jeżeli masz komputer z systemem Windows, zacznij od podłączenia smartfona do komputera przy użyciu kabla Lightning-USB. To jest dokładnie ten sam kabel, którym ładujesz urządzenie. Gdy to zrobisz, wyświetli Ci się jeden z dwóch komunikatów. Jeżeli masz iTunes „Czy dodać komputer do listy zaufanych urządzeń?”., a jeśli nie to „Czy zezwolić komputerowi na dostęp do plików?”. Bez względu na opcję, którą wybierzesz, musisz wyrazić zgodę na to, aby komputer miał dostęp do plików. Dopiero wtedy przejdziesz dalej. W kolejnym kroku otwórz eksplorator plików (Windows 10 lub 8) lub eksplorator Windows w przypadku starszej wersji systemu operacyjnego.

Więcej znajdziesz na stronie: https://idream.pl/

Jak zgrać zdjęcia z iPhone’a na Maca?

Proces migracji danych z iPhone’a na Maca może odbyć się na jeden z dwóch sposobów:

Przez kabel

Pierwszy sposób to transfer danych przez kabel. Aby to zrobić:

  1. Połącz oba sprzęty kablem typu Lightning-USB;
  2. Na komputerze uruchom aplikację Zdjęcia i wybierz z lewego bocznego panelu iPhone;
  3. Ukażą Ci się pliki. Możesz wybrać wszystkie lub zaznaczyć tylko część, aby przesłać z telefonu na komputer.

Bezprzewodowe

Zdjęcia możesz zgrać również bezprzewodowo za pomocą iCloud. W tym celu wykonaj następujące czynności:

  1. Na telefonie i komputerze otwórz Bibliotekę zdjęć iCloud;
  2. Sprawdź, czy synchronizacja galerii jest włączona w Twoim iPhone. Jeśli nie będzie, to należy ją włączyć: Ustawienia — użytkownik — iCloud — Zdjęcia;
  3. Na Macu wybierz Preferencje systemowe — iCloud — Zdjęcia i przejdź do opcji, gdzie zaznaczysz Bibliotekę zdjęć iCloud. W ten sposób zsynchronizujesz zdjęcia.

Pliki prześlesz bezprzewodowo również przez AirDrop. Jedynym warunkiem jest to, aby oba sprzęty były dość blisko Ciebie. Następnie należy włączyć Wi-Fi i Bluetooth na telefonie i komputerze i zalogować się w iCloud. Pamiętaj, aby korzystać z jednolitego Apple ID! Następnie wybierz zdjęcia, które chcesz zgrać i rozpocznij ich udostępnianie poprzez kliknięcie ikonki ze strzałką skierowaną w górę. Uruchom na telefonie opcję wyszukiwania pobliskich urządzeń i wybierz nazwę swojego Maca, aby automatycznie rozpocząć transfer danych.

Pytania?

Dokładamy starań aby pomóc w możliwie przystępny sposób, ale musimy pamiętać iż rozwiązania technologiczne zmieniają się bardzo szybko. Tak więc, jeżeli spróbowałeś/aś postępować zgodnie z naszym poradnikiem a problem nadal występuje. Być może potrzebujesz dodatkowych wskazówek… lub zauważyłeś/aś, że instrukcja nie jest już aktualna i wymaga odświeżenia? Daj nam znać! Skorzystaj z jednej z dostępnych z opcji: skomentuj w polu poniżej lub wyślij do nas wiadomość, korzystając z formularza MAM PYTANIE

Komentuj Napisz do nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments