Badanie lokalizacji może bardzo pomóc w wykryciu podejrzanej aktywności na Instagramie a także może przydać się w sytuacji gdy zapomnisz wylogować się ze swojego instagramowego konta na komputerze/tablecie, który nie jest Twoją własnością. Jeśli zależy Tobie na ochronie danych, warto korzystać z funkcji zdalnego wylogowywania się. Gdzie szukać tej opcji? O tym w dzisiejszym artykule. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Odszukaj Instagrama i zaloguj się do swojego konta, podając login oraz hasło;
  2. Przejdź do swojego profilu, klikając na ikonę ludzika (awatara)/zdjęcia (prawy, dolny róg ekranu);
  3. Kliknij na ikonę hamburgera (trzy poziome kreski), znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu;
  4. Z menu wybierz „Ustawienia” (ikona zębatego koła);
  5. W ustawieniach konta przejdź do zakładki „Zabezpieczenia”;
  6. W obszarze „Zabezpieczenia logowania” kliknij na kategorię „Aktywność dotycząca logowania”;
  7. Wyświetlą się wszystkie miejsca (zarówno komputery przenośne, telefony, tablety i przeglądarki internetowe), w których aktualnie jesteś zalogowany do swojego instagramowego konta. Przejrzyj ostatnie aktywności i sprawdź skąd pochodzą zmiany;
  8. Kliknij na ikonę trzech, poziomych kropek przy tej lokalizacji, która wydaje się Tobie podejrzana a następnie wyloguj się z sesji;
  9. Jeśli uważasz, że ktoś włamał się na Twoje konto bądź je przejął, koniecznie zmień hasło dostępu. Gotowe! Warto dbać o bezpieczeństwo. Chroń hasło i nigdy go nie udostępniaj innym osobom. To powinny być dane, które znasz tylko Ty. I pamiętaj o wylogowywaniu się z Instagrama w przypadku gdy korzystasz z komputera używanego wspólnie z innymi osobami.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments