Czy wiesz, że możesz odebrać przesyłkę w paczkomacie bez dotykania panelu sterującego? Wystarczy zaktualizowana aplikacja InPost na smartfony, za pomocą której otworzysz skrytkę. To doskonały sposób na ominięcie kolejki, bo nie trzeba stać przy ekranie paczkomatu i zarazem bardziej bezpieczne rozwiązanie zwłaszcza w czasach w jakich przyszło nam teraz żyć (koronawirus). Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zdalnie odebrać przesyłkę to koniecznie skorzystaj z dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

KROK 1. POBIERZ APLIKACJE

 1. Pobierz aplikację na swój telefon. Na liście zainstalowanych aplikacji znajdź ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji „InPost Mobile”. Następnie po wybraniu z listy programu, który Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
 2. Wróć do pulpitu swojego urządzenia i otwórz aplikację „InPost Mobile”. Następnie zaakceptuj Regulamin świadczenia usług.
 3. Aby korzystać z aplikacji bez ograniczeń, podaj swój numer telefonu a następnie kliknij przycisk „Zweryfikuj”. Wpisz otrzymany w wiadomości SMS kod weryfikacyjny. Zatwierdź naciskając przycisk „Dalej”.
 4. Możesz wyrazić zgodę na otrzymywanie drogą mailową oraz telefoniczną informacji handlowych lub też pominąć ten krok. Brak zgody nie pozwoli na pełne korzystanie z przyszłych i obecnych programów lojalnościowych. Gotowe! Możesz korzystać z funkcjonalności InPost Mobile.
 5. Zezwól aplikacji InPost Mobile na uzyskanie dostępu do informacji o lokalizacji urządzenia.

KROK 2. ODBIERZ ZDALNIE PRZESYŁKĘ

 1. Po zalogowaniu się do panelu od razu pojawią się wszystkie paczki z kodem odbioru lub kodem QR zamówione na numer telefonu podany przy rejestracji. Możesz dodać kolejną paczkę i śledzić jej los. Wystarczy, że klikniesz na ikonę plusa, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu i wpiszesz jej numer.
 2. W chwili dostarczenia przesyłki do Twojego Paczkomatu, otrzymasz powiadomienie w aplikacji.
 3. Jeśli jesteś już przy wskazanym paczkomacie, otwórz aplikację i kliknij na tę przesyłkę, którą chcesz odebrać.
 4. Następnie kliknij na przycisk „Otwórz skrytkę zdalnie”. Pamiętaj, nie musisz niczego potwierdzać na ekranie maszyny!
 5. Potwierdź chęć otarcia paczkomatu, klikając na przycisk ” Otwórz skrytkę”.
 6. Otworzy się skrytka z Twoją paczką. Na ekranie telefonu pojawi się nawet informacja w której dokładnie kolumnie i rzędzie znajduje się przesyłka. Jeśli już skończysz, kliknij na przycisk „Przesyłka wyjęta”. Nie zapomnij zamknąć drzwiczek.
 7. Jeśli masz jeszcze jakąś paczkę do odebrania w tym samym paczkomacie to kliknij na przycisk „Otwórz ponownie”. Jeżeli masz swoją przesyłkę wybierz przycisk „Kończymy na dziś”. Pamiętaj, że na odbiór przesyłki masz 48 godzin!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments