Chcesz wysłać ważną wiadomość e-mail o określonej porze dnia (wczesnym rankiem lub późnym wieczorem) a wiesz, że w tym czasie będziesz niedostępny? A może jesteś poza domem z ograniczonym dostępem do skrzynki Gmail? W takiej sytuacji warto skorzystać z funkcji planowania wiadomości. Jak to zrobić na komputerze? O tym w dzisiejszej krótkiej instrukcji krok po kroku. To co, zaczynamy!

  1. Otwórz przeglądarkę internetową na swoim komputerze (w naszym przypadku jest to Google Chrome) a następnie w pasku wpisz adres http://www.gmail.com.
  2. Zaloguj się do swojego konta (jeśli jeszcze nie korzystasz z poczty od Google możesz łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu klikając w LINK), podając login oraz hasło.
  3. Aby napisać maila, kliknij na przycisk „Utwórz” (ikona plusa), znajdujący się w lewym, górnym rogu ekranu.
  4. W prawym dolnym rogu ekranu pojawi się okienko nowej wiadomości. Wybierz odbiorcę e-maila, tytuł oraz wpisz treść korespondencji.
  5. Kliknij na małą strzałkę, obok przycisku „Wyślij” i wybierz polecenie „Zaplanuj wysyłanie”.
  6. Pojawi się małe okienko. Określ kiedy chcesz wysłać wiadomość (podaj datę i godzinę) lub skorzystaj z jednej gotowej opcji: jutro rano, jutro po południu, w poniedziałek rano.
  7. Poczta będzie przechowywana w folderze „Zaplanowane” w panelu po lewej stronie, do czasu jej dostarczenia (zgodnie z Twoimi ustawieniami).

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments