netflix

Netflix to największa internetowa platforma oferująca możliwość oglądania filmów online (za pośrednictwem sieci Internet) za zryczałtowaną opłatą. Początki firmy sięgają lat dziewięćdziesiątych, kiedy Netflix rozpoczynał swoją działalność w Kaliforni od wypożyczania filmów nagranych na nośnikach DVD. Wraz z dynamicznym rozwojem Internetu firma skoncentrowała swoją działalność na dostarczaniu treści za pośrednictwem sieci (tzw. streaming online). W chwili obecnej Netflix dostępny jest w większości krajów świata. Oferta na poszczególne rynki różni się między sobą, jakkolwiek w każdym z dostępnych państw wybór możliwych do oglądania filmów, seriali czy też koncertów jest bardzo duży.

Na czym oglądać?

Netflix dostępny jest na większość platform, tak więc można korzystać z jego bogatej oferty zarówno przez przeglądarkę www/aplikację na komputerze, z poziomu telefonu komórkowego/tableta czy też bezpośrednio na telewizorze (poprzez dedykowaną aplikację). Niezależnie od tego na czym planujesz oglądać filmy czy seriale – pierwszym krokiem jest założenie konta. Czynność nie jest skomplikowana a Netflix chcąc nas zachęcić do skorzystania ze swoich usług oferuje bezpłatny miesiąc użytkowania (stan na dzień publikacji artykułu). Jeżeli dodać do tego, że możemy zrezygnować z płatnej usługi w zasadzie kiedy chcemy oraz (w zależności od wybranej opcji zryczałtowanej opłaty) możemy równocześnie korzystać z usługi na różnych urządzeniach – dlaczego nie spróbować? Zaczynamy!

Założenie konta Netflix, krok po kroku

  1. Uruchom przeglądarkę internetową. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome ale w Twoim przypadku może to być również Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox czy też Opera. Typ wybranej przeglądarki nie ma znaczenia, proces założenia konta i poszczególne ekrany nie będą się miedzy sobą różnić 🙂 Po uruchomieniu przeglądarki, wpisz w pasku adresu: https://netflix.com
  2. Następnie kliknij ikonę „Rozpocznij bezpłatny miesiąc” a następnie „Zobacz dostępne plany”. Zwróć uwagę, że (na dzień przygotowania artykułu) Netflix informuje iż: opłaty zacznie pobierać dopiero po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego (tak, możesz zrezygnować po 28 dniach i nie zapłacić nic), trzy dni przed upływem okresu testowego – otrzymasz przypomnienie od serwisu o zbliżającym się końcu okresu próbnego. Jeżeli zdecydujesz się na kontynuowanie po okresie próbnym za zryczałtowaną opłatą, możesz zrezygnować w każdej chwili (nie wiążesz się, np. roczną umową) 🙂
  3. W tym kroku musimy wybrać plan dostosowany do naszych potrzeb. Plany różnią się między sobą jakością odtwarzania (SD, HD, Ultra HD) oraz liczbą ekranów do jednoczesnego odtwarzania (tj. ile osób będzie mogło korzystać z tego samego konta w tym samym czasie na różnych urządzeniach). Oferta (ilość treści), możliwość rezygnacji w każdym momencie i pierwszy miesiąc za darmo – są we wszystkich opcjach dokładnie takie same! My wybieramy opcję Standard. Pozwoli nam ona korzystać z jakości materiałów HD (High Definition – wysoka jakość) co dla nas ważne bo zamierzamy odtwarzać treści na telewizorze oraz może się zdarzyć, że jedno z nas będzie chciało obejrzeć odcinek ulubionego serialu a drugie koncert w drugim pokoju. Wybór zatwierdzamy klikając ikonę „Kontynuuj” a następnie „Załóż konto”
  4. Teraz podajemy swój adres poczty elektronicznej (e-mail, jeżeli nie masz konta – dowiedz się z naszego artykułu jak założyć /klik/) oraz wpisujemy hasło, którym będziemy logować się do serwisu Netflix. Uwaga: wybierz odpowiednio skomplikowane hasło, wykorzystaj duże litery i cyfry. Najlepiej będzie skorzystać również ze znaków specjalnych (!@#$%^&*()). Po zatwierdzeniu przechodzimy do wyboru płatności. W naszym przykładzie korzystamy z karty kredytowej ale możesz również skorzystać z karty podarunkowej Netflix (w tym artykule więcej informacji)
  5. Uzupełnij dane karty kredytowej oraz kliknij przycisk „Rozpocznij Członkostwo, Płatność po bezpłatnym miesiącu”. Na następnej stronie podaj swój numer telefonu komórkowego, będzie on potrzebny przy problemach z dostępem / odzyskaniem dostępu do konta. Zaznacz czy chcesz otrzymywać dodatkowe informacje z Netflix (nie jest to opcja wymagana).
  6. Określ z jakich urządzeń zamierzasz korzystać
  7. Następnie wpisz imiona osób, które będą korzystały z serwisu Netflix. Jeżeli planujesz udostępniać treści również dzieciom do lat 12-stu – zaznacz to na następnej planszy.
  8. Teraz Netflix poprosi Ciebie o wybranie trzech filmów lub seriali aby trafniej podpowiadać treści, które mogą się Tobie podobać.
  9. Super! Już prawie jesteśmy – teraz pozostaje nam jeszcze zabezpieczyć konto na wypadek utraty do niego dostępu. Zweryfikuj wskazany wcześniej numer telefonu komórkowego. Netflix wyśle do Ciebie wiadomością tekstową (sms-em) kod do wpisania w odpowiednie pole.
  10. Brawo! Właśnie ukończyłeś/-aś proces zakładania konta w serwisie Netflix. Życzymy wzorowego odbioru i samych ciekawych treści! 🙂

Więcej informacji:

Netflix – Wikipedia /klik/

Pytania?

Coś poszło nie tak? Masz dodatkowe pytania? A może chcesz nam powiedzieć jaki jest Twój ulubiony serial? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments