WhatsApp to aplikacja, która zastępuje SMS-y i MMS-y. Umożliwia komunikację użytkownikom telefonów zupełnie za darmo, nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat (aplikacja wykorzystuje połączenie internetowe, Wi-Fi lub transmisje danych komórkowych). W związku z tym, że program nie wymaga podawania nazwy użytkownika, każdy kto ma Twój numer telefonu może wysłać do Ciebie wiadomość. W rezultacie możesz być zasypywany dużą ilością niepotrzebnych i irytujących treści. Czasami wyciszenie rozmowy na komunikatorze lub zignorowanie otrzymywanych informacji nie wystarcza, dlatego też warto pomyśleć o zablokowaniu osoby, z którą nie chcesz przynajmniej przez jakiś czas utrzymywać kontaktu. Czy zostanie o tym fakcie poinformowana? Czy będzie mogła do Ciebie zadzwonić lub wysłać wiadomość? Czy widoczny będzie Twój status online? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Jeżeli nie korzystasz jeszcze z aplikacji WhatsApp – z naszej poprzedniej instrukcji dowiesz się jak rozpocząć.

Jak zablokować znajomego w aplikacji WhatsApp?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „WhatsApp” (na poniższym zrzucie zaznaczone czerwonym kółkiem). Uruchom komunikator.
  2. Na głównym pulpicie aplikacji przejdź do zakładki „Czaty” i otwórz konkretną rozmowę z użytkownikiem, którego chcesz zablokować. Następnie dotknij ikony z trzema kropkami, znajdującej się w prawym, górnym rogu ekranu. Z menu wybierz opcję „Więcej”.
  3. W obszarze „Więcej” wybierz opcję „Zablokuj”. Pojawi się małe okienko, w którym należy kliknąć przycisk „Zablokuj”. Wówczas zablokowana osoba nie będzie mogła wysyłać Tobie wiadomości ani do Ciebie dzwonić.
  4. Osoba przez Ciebie zablokowana nie otrzyma żadnego powiadomienia. Nadal widzi pole do pisania wiadomości i ich wysyłania. Może jednak domyśleć się, że coś jest na rzeczy. Na przykład, jeśli brakuje zdjęcia profilowego Twojej osoby, w oknie czatu nie widać Twojego statusu „widziano” lub „aktywny” bądź też wysłane wiadomości mają zawsze pojedynczy szary znacznik co oznacza, że treść została wysłana (nigdy nie wyświetli się drugi haczyk świadczący o tym, że wiadomość została dostarczona). Zablokowanie konkretnej osoby nie spowoduje usunięcia wątku konwersacji po obu stronach. Stare rozmowy pozostaną w programie WhatsApp i będzie można je odczytywać.
  5. Zablokowanie kogoś w programie WhatsApp nie spowoduje ukrycia przycisku połączenia audio i wideo po obu stronach. Mimo wszystko nie będziesz mógł odbierać połączeń głosowych ani wideo (osoba dzwoniąca będzie słyszeć sygnał ale próby wykonania połączenia zakończą się niepowodzeniem) a także dzwonić do osoby przez siebie zablokowanej. Jeśli chcesz wykonać połączenia WhatsApp musisz odblokować użytkownika.
  6. Po odblokowaniu danej osoby otrzymasz od niej nowe wiadomości natomiast nie dotrą do Ciebie treści wysłane w momencie gdy nadawca był zablokowany. Zablokowanie kogoś nie usunie go z listy Twoich kontaktów, ani nie usunie Ciebie z listy kontaktów tej osoby.

Więcej

https://faq.whatsapp.com/en/android/21080506/?lang=pl

https://faq.whatsapp.com/pl/android/21092978

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments