Hasła zabezpieczające dokumenty dają kontrolę nad dokonywanymi zmianami a także przenoszeniem i usuwaniem ważnych informacji. W odróżnieniu od programów Word i Excel, w których można w bardzo łatwy sposób włączyć ochronę skoroszytu, w przypadku plików PDF nie jest już to takie oczywiste. Podstawowa wersja programu nie daje możliwości ich zabezpieczenia (rozbudowane narzędzie jest płatne). Z pomocą przychodzi PDF Tools, narzędzie online, które służy do konwertowania plików PDF i działa ze wszystkimi aktualnymi systemami operacyjnymi i przeglądarkami. Nie musisz więc pobierać i instalować żadnego oprogramowania. Jesteś ciekawy jak to działa? Zapraszamy do lektury!

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome  ale w Twoim przypadku może to być również Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox czy też Opera. Typ wybranej przeglądarki nie ma znaczenia, proces scalania i poszczególne ekrany nie będą się miedzy sobą różnić.  Następnie wpisz w pasku adresu: https://tools.pdf24.org/pl/chron-pdf
  2. Wybierz plik PDF bądź przenieś go do aktywnego pola otoczonego przerywaną niebieską linią. Następnie wpisz hasło, za pomocą którego w przyszłości będzie zabezpieczony dokument i uruchom ochronę.
  3. Brawo! Twoje zadanie zostało przetworzone. Możesz pobrać i zapisać swój zabezpieczony plik PDF, lub przesłać go na skrzynkę pocztową, wpisując odpowiedni adres e-mail.
  4. Jest także możliwość dostosowania uprawnień do chronionego pliku PDF. Domyślnie wszystkie opcje są zaznaczone czyli znając hasło można dokonywać modyfikacji dokumentu. Jeśli chciałbyś na przykład zabronić drukowania czy też kopiowania zawartości pliku, wystarczy, że odznaczysz konkretne pola i pozostawisz je puste. Na koniec kliknij przycisk „Chroń pliki PDF”.

Pytania?

Masz problem w utworzeniu hasła chroniącego Twój plik? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments