Bluetooth to technologia mobilna umożliwiająca bezprzewodową wymianę danych na krótkich dystansach za pośrednictwem fal radiowych pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi. Chcesz połączyć swój telefon do komputera bezprzewodowo za pomocą Bluetooth, ale nie wiesz, jak to zrobić w Windows 10 Pro? Dobrze trafiłeś! Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Upewnij się, że moduł Bluetooth na Twoim komputerze jest aktywny. W tym celu uruchom Menu Start a następnie przejdź do ustawień, klikając na ikonę zębatego koła. Po uruchomieniu ustawień wybierz kategorię „Urządzenia” a następnie w pasku menu po lewej stronie kliknij na zakładkę „Bluetooth i inne urządzenia”. Włącz Bluetooth ustawiając suwak pozycję aktywną (przesuń w prawą stronę).
  2. Teraz uaktywnij Bluetooth na tym urządzeniu, które chcesz podłączyć do komputera. W naszym przypadku będzie to telefon marki Huawei P20 Pro. Wejdź do ustawień swojego smartfona, klikając na ikonę zębatego koła a następnie odszukaj zakładkę „Bluetooth (w zależności od modelu telefonu, znajdziesz tę funkcję w opcjach „Szybkie ustawienia” bądź „Połączenia sieciowe”).
  3. Włącz Bluetooth ustawiając suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę).
  4. Teraz możesz sparować telefon z komputerem. Na pulpicie telefonu zobaczysz dostępne urządzenia, z którymi możesz się połączyć. Wybierz nazwę swojego komputera.
  5. W tym momencie na pulpicie Twojego komputera pojawi się komunikat o dodawaniu urządzenia. Kliknij na tę informację aby skonfigurować urządzenie.
  6. Zarówno na Twoim telefonie jak i komputerze pojawi się okienko z kodem. Jeżeli są zgodne potwierdź klikając na „TAK”.
  7. Gotowe! Urządzenia zostały ze sobą powiązane. W kolejnej instrukcji pokażemy jak łatwo skorzystać z opcji wysyłania lub odbieranie plików w oknie ustawień Bluetooth w Windows 10.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments