W styczniu tego roku Asystent Google wreszcie przemówił w języku polskim. Użytkownicy mogą komunikować się ze swoim urządzeniem za pomocą głosu lub poprzez pisanie. Inteligentny, osobisty asystent potrafi m.in. odpowiadać na pytania, wyszukiwać w sieci ważnych dla nas informacji, zarządzać kalendarzami, opowiadać dowcipy czy kontrolować urządzenia smart home. Google udostępnia jeszcze jedną bardzo ciekawą funkcję, dzięki której asystent rozpoznaje grającą w tle muzykę. Bo pewnie niejednokrotnie zdarzyło się Tobie usłyszeć jakąś fajną piosenkę i nie miałeś zielonego pojęcia jaki jest jej tytuł lub kto ją wykonuje. Zatem jak skorzystać z funkcji odkrywania muzyki? O tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Na urządzeniach z Androidem nie trzeba instalować Asystenta. Jest on automatycznie pobierany wraz z aktualizacją systemu.

Jak rozpoznać muzykę?

  1. Uruchom Asystenta Google. W tym celu przytrzymaj przycisk „HOME” swojego telefonu lub wypowiedz komendę „OK GOOGLE”.
  2. Jeśli Asystent nie działa na wypowiedziane polecenie „OK GOOGLE” a właśnie w taki sposób chcesz go uruchamiać, musisz włączyć funkcję „Voice Match. W tym celu wejdź do aplikacji „Google” a następnie w prawym, dolnym rogu ekranu kliknij na „Więcej” (ikona trzech poziomych kropek). Wejdź w „Ustawienia” i wybierz pozycję „Asystent Google”. Kliknij na zakładkę „Asystent” i przejdź do kategorii „Ciągła rozmowa”. Jeśli chcesz, aby „OK GOOGLE” automatycznie odblokowywało telefon gdy usłyszy twój głos, ustaw suwak w pozycji aktywnej, przesuwając go w prawą stronę.
  3. Naucz Asystenta swojego głosu, powtarzając cztero krotnie polecenia „OK GOOGLE”. Użyje on wówczas tych nagrań do utworzenia i aktualizowania modelu Twojego głosu. Po uruchomieniu funkcji „Voice Match” urządzenie, które będzie miało włączony ekran, rozpozna Twój głos.
  4. Jeśli już wszystko ustawiłeś to po uruchomieniu Asystenta, zadaj mu pytanie „jaka to muzyka” bądź skorzystaj z opcji „co to za utwór” (powinna wyświetlić się gdy Google usłyszy grającą w tle piosenkę). Asystent przez kilka sekund wsłucha się w dźwięki utworu i wyświetli stronę z informacjami o tytule oraz wykonawcy a także wskaże gatunek muzyki oraz rok wydania utworu. Umożliwi pobranie pełnego tekstu piosenki, uruchomienie jej i zapisanie w dowolnej aplikacji do słuchania muzyki (np. Spotify, YouTube) a także pozwala na udostępnienie jej w mediach społecznościowych bądź znajomym poprzez różne komunikatory (np. WhatsApp, Messenger).
  5. Funkcja ta działa także w przypadku polskich utworów. Asystent rozpoznał legendarną piosenkę „Wolność” zespołu Boys oraz utwór „Taka dziewczyna”, wykonywany przez  grupę Baciary. Zobacz efekty 🙂

Więcej

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/asystent-google-po-polsku-najciekawsze-i-najprzydatniejsze-funkcje/7lcdct2

https://assistant.google.com/intl/pl_pl/

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments