Ci którzy na co dzień korzystają z Google Maps na swoich telefonach, pewnie zauważyli, że standardowa aplikacja nawigacyjna rozwija się o nowe funkcjonalności. Jakiś czas temu media obiegła informacja o możliwości wyświetlania na trasie fotoradarów. Nie trzeba było jednak długo czekać na to aby użytkownicy sami mogli zgłaszać punkty kontroli prędkości a także informować o niebezpiecznych sytuacjach na drodze (korek, wypadek, roboty drogowe, zamknięcie pasa, niesprawny pojazd, obiekt na drodze). Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak korzystać z nowej funkcji na telefonie z Android to dzisiejszy artykuł może okazać się pomocny. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Uruchamiamy aplikację mobilną Google Maps na swoim telefonie z Android.
  2. Wybieramy miejsce na mapie. W pasku nawigacja na dole ekranu klikamy na przycisk „Start” aby móc rozpocząć podróż.
  3. Po prawej stronie ekranu nawigacji pojawi się nowy symbol dymku z ikoną plusa w środku. Jeśli na niego klikniemy to wówczas na dole pulpitu zobaczymy listę z ostrzeżeniami o zagrożeniach. Można zgłaszać punkty kontroli prędkości a także informować o niebezpiecznych sytuacjach na drodze (korek, wypadek, roboty drogowe, zamknięcie pasa, niesprawny pojazd, obiekt na drodze).

Pytania?

Aplikacja nie działa tak jak powinna? Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments