Korzystasz z aplikacji WhatsApp? Jeśli tak to pewni zauważyłeś, zakładkę „Status”. Dzięki tej funkcji możesz udostępniać teksty, zdjęcia, filmy i GIF-y, które znikają po 24 godzinach. Jeśli jesteś ciekawy jak utworzyć i wysłać taką aktualizację statusu, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji odszukaj WhatsApp, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  2. Kliknij na zakładkę „Status”, znajdującą się w pasku menu u góry strony.
  3. Klikając na ikonę ołówka, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu będziesz mógł napisać aktualizację swojego statusu. W tym miejscu możesz zmienić styl czcionki (wybierz symbol T), dodać emotikonę (dotknij symbolu uśmiechniętej buźki) lub też wybrać kolor tła (kliknij na symbol palety). Wyślij status, klikając na zieloną strzałkę.
  4. Jeśli chcesz do swojego statusu wstawić zdjęcie, to kliknij na ikonę zielonego kółka z białym aparatem w środku. Będziesz mógł wówczas zrobić zdjęcie, nagrać film lub GIF, bądź też wybrać fotografię lub wideo z galerii swojego telefonu. Wyślij status, klikając na zieloną strzałkę.
  5. Teraz Twoi znajomi, którym udostępniłeś aktualizację swojego statusu będą ją widzieli po przejściu do zakładki „Status”. UWAGA! Aby wysyłać aktualizacje statusu i odbierać je od swoich kontaktów, obydwie strony muszą mieć zapisany numer drugiej osoby w książkach adresowych swoich telefonów.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments