Znasz cenę wyjściową (przed promocją) i cenę końcową i chcesz wyliczyć jaki tak naprawdę przyznano Tobie rabat za zakupy? Jest prosty sposób aby to wyliczyć. Jeśli jesteś ciekawy to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Excel dla Office 365. Zaczynamy!

  1. Kliknij w dowolne miejsce arkusza kalkulacyjnego, w którym chcesz uzyskać wynik (w naszym przykładzie będzie to komórka J14);
  2. Wpisz prostą formułę. W nawiasie od ceny pierwotnej odejmij cenę po rabacie. Zamknij nawias a następnie wynik podziel przez cenę początkową;
  3. Otrzymasz wynik (w tym przykładzie będzie to 0,3). Aby uzyskać wartość procentową musisz skorzystać z opcji formatowania. W tym celu, kliknij prawym przyciskiem myszy komputerowej na pole z wynikiem a następnie z listy wybierz opcję „Formatuj komórki”. Otworzy się okno dialogowe. W zakładce „Liczby” kliknij na kategorię „Procentowe” a następnie w obszarze „Typ” określ format wyniku, podając ilość miejsc po przecinku. W polu „Przykład” zobaczysz podgląd wybranego formatowania. Zatwierdź, klikając na przycisk „OK”;  4. Wysokość rabatu możesz także szybko wyliczyć na kalkulatorze. Od ceny początkowej odejmij cenę po rabacie a następnie wynik podziel przez cenę pierwotną. Otrzymaną liczbę pomnóż przez 100. Gotowe!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Twoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.