Messenger pozwala zabezpieczyć rozmowy tak aby nikt inny ich nie zobaczył. Tajne konwersacje to funkcja, która zapobiega odczytywaniu wiadomości przez niepowołane osoby, nawet w momencie, gdy mają one dostęp do naszego prywatnego konta. Szyfrowanie end-to-end uniemożliwia przechwycenie przesyłanych wiadomości. Jesteś ciekawy jak to działa? Skorzystaj z naszej dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Sprawdź czy zainstalowana aplikacja Messenger jest zaktualizowana do najnowszej wersji. W tym celu otwórz Sklep Google Play a następnie wpisz w pasku wyszukiwania nazwę programu. Jeśli masz zainstalowaną starą wersję aplikacji, kliknij na przycisk „Aktualizuj”.
  2. Na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji, odszukaj Messengera, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  3. Wejdź do swojego profilu, klikając na zdjęcie profilowe (ikona awatara), znajdujące się w lewym, górnym rogu ekranu.
  4. W obszarze preferencji, kliknij na kategorię „Prywatność”.
  5. Kliknij na zakładkę „Tajne konwersacje” a następnie ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę). W ten sposób będziesz mógł otrzymywać zaszyfrowane wiadomości a także brać udział w tajnych konwersacjach na swoim telefonie.
  6. Wróć do głównej strony komunikatora i kliknij na ikonę ołówka, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
  7. Skorzystaj z przełącznika (ikona czarnej kłódki) znajdującego się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie wskaż osobę, z którą chcesz prowadzić tajną konwersację.
  8. Zmieni się motyw kolorystyczny wewnątrz czatu – na czarny. Będziesz mógł skorzystać z możliwości wysyłania znikających po określonym czasie wiadomości (tekst, multimedia, emotikony). Wystarczy, że klikniesz na ikonę zegara, znajdującego się w miejscu wprowadzania tekstu i ustawisz czas, po jakim Twoja wiadomość zniknie (najkrócej to 5 sekund, najdłuższy czas to 1 dzień).
  9. Po wysłaniu takiej korespondencji pojawi się ikona czerwonego zegara co będzie oznaczać, że korzystasz z czasowych wiadomości. Obok tekstu wyświetli się czas po upływie którego zniknie przesłana treść (licząc od momentu wyświetlenia jej przez drugą osobę).

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments