Weryfikacja dwuetapowa to funkcja oferowana przez wielu dostawców usług internetowych, która nakłada dodatkową warstwę ochrony na proces logowania się na nasze konto. My w dzisiejszym artykule przybliżymy jak działa takie rozwiązanie w jednym z najpopularniejszych komunikatorów jakim jest WhatsApp. Po włączeniu weryfikacji dwuetapowej przy każdej próbie weryfikacji numeru telefonu w aplikacji należy podać sześciocyfrowy PIN. Ma to na celu zabezpieczenie naszych danych takich jak numer telefonu, kontakty, wiadomości, połączenia głosowe czy też udostępniane pliki. Chciałbyś dowiedzieć się jak włączyć ochronę? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „WhatsApp” (na poniższym zrzucie zaznaczone czerwonym kółkiem). Uruchom komunikator.
  2. Kliknij na „Więcej” (ikona trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu) a następnie wybierz opcję „Ustawienia”.
  3. Po przejściu do ustawień kliknij na zakładkę „Konto” a następnie wybierz sekcję „Weryfikacja dwuetapowa”.
  4. Aby uruchomić weryfikację dwuetapową, kliknij na przycisk „Włącz” a następnie wprowadzić sześciocyfrowy kod PIN i powtórz go w celu potwierdzenia.
  5. Po wpisaniu kodu, wprowadź dwukrotnie swój adres e-mail, do którego ma być przypisane konto Whatsapp. Może okazać się bardzo przydatny w momencie gdy zapomnisz kodu PIN. Wówczas na skrzynkę odbiorczą zostanie wysłany link po kliknięciu którego weryfikacja dwuetapowa jest wyłączana.
  6. Gotowe! Weryfikacja dwuetapowa jest włączona! To oznacza, że podczas ponownej rejestracji numeru telefonu (np. rezygnacja z obecnego numeru i przekazanie go innej osobie) w komunikatorze WhatsApp będzie wymagany PIN. Kod będziesz musiał podać także w sytuacji gdy przeinstalujesz aplikację i ponownie będziesz musiał się do niej zalogować a także przy każdym uruchomieniu komunikatora.

Więcej

https://faq.whatsapp.com/pl/android/26000021/

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments