Czy wiesz, że Messenger wprowadził nową funkcję cytowania wiadomości w odpowiedzi? Może ona odegrać szczególnie istotną rolę w rozmowach grupowych. Przecież na czacie nie trudno o nieporozumienie. Możliwość cytowania treści sprawi, że uczestnicy konwersacji nie będą mieć wątpliwości, której wiadomości dotyczy odpowiedź.

Nowa funkcja jest stopniowo udostępniania dla wszystkich użytkowników Messengera. Pobierz jego zaktualizowaną wersję ze sklepu Google Play (Android) lub AppStore (iPhone). A jeżeli aplikacja jest już dostępna na Twoim telefonie zapoznaj się z instrukcją jak korzystać z funkcji cytowania wiadomości krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „Messenger” (na poniższym zrzucie zaznaczone czerwonym kółkiem). Uruchom komunikator.
  2. Otwórz rozmowę lub czat grupowy a następnie przytrzymaj dłuższą chwilę wiadomość do momentu pojawienia się listy z dostępnymi reakcjami w postaci emoji (ikonki przedstawiające różnego rodzaju emocje).
  3. Aby skorzystać z nowej opcji cytowania, kliknij na strzałkę, która pojawi się obok emoji z reakcjami. Cytowana (oryginalna) wiadomość pozostanie widoczna i wyświetli się tuż nad nową wypowiedzią. Zobaczysz także informacje komu udzielasz odpowiedzi (imię, nazwisko rozmówcy). Ważne: możesz odpowiadać na indywidualne pliki GIF, filmy, tekst i zdjęcia.

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments