telefon android velociraptor

Google Maps to standardowa aplikacja nawigacyjna, która zazwyczaj jest od razu zainstalowana na telefonie z Android. Mapy Google ułatwiają i przyspieszają poruszanie się autem. Aplikacja umożliwia także wyszukiwanie obiektów, oglądanie map, panoramicznych widoków z poziomu ulic (Street View), śledzenie natężenia ruchu ulicznego w czasie rzeczywistym oraz planowanie tras podróży m.in. samochodem, transportem publicznym czy też pieszo. Jednak nadal pojawiają się propozycje od kierowców w kwestii dalszego doskonalenia aplikacji. Wciąż Mapy Google nie pokazują ograniczeń prędkości dlatego w takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z pomocy innych aplikacji, które pozwolą włączyć funkcję ograniczenia prędkości w Google Maps. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam aplikację, którą przetestowaliśmy i naszym zdaniem należy dać jej szansę – Velociraptor!

CO TO VELOCIRAPTOR?

Velociraptor – Map Speed Limit jest to aplikacja, która dostarcza kierowcom informacji o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości na drodze. Włącza się automatycznie po uruchomieniu Google Maps.

JAK WŁĄCZYĆ OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI W GOOGLE MAPS?

Pobranie aplikacji jest dziecinnie proste. Wystarczy, że na liście zainstalowanych aplikacji znajdziesz ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji „Velociraptor”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. W trakcie instalacji możesz zostać poproszony o dokończenie konfiguracji swojego konta i wybranie opcji płatności. Będziesz mógł to zrobić od razu lub pominąć ten krok i uzupełnić później. Opłata nie zostanie pobrana dopóki nie dokonasz zakupu. Gotowe! Po ukończeniu instalacji wracamy do głównego pulpitu i uruchamiamy aplikację.

Aplikacja Velociraptor do prawidłowego działania potrzebuje jeszcze kilku uprawnień Androida. Po otwarciu aplikacji, na głównej stronie pojawią się punkty, które wymagają odpowiedniego ustawienia. Aby wyświetlać nakładkę, zezwól na użycie uprawnienia „Wyświetlanie nad innymi aplikacjami”. Pozwól Velociraptor na uzyskanie dostępu do lokalizacji swojego urządzenia a także włącz usługę ułatwień dostępu.

W aplikacji możesz ustawić między innymi limit przekroczenia prędkości czy też zdecydować o wyświetlaniu prędkościomierza.

Dostawcami informacji map są TomTom Maps, Here Maps oraz Open Street Maps. Możesz subskrybować te usługi aby uzyskać bardziej dokładne wyniki. Po bezpłatnym, 7 dniowym okresie próbnym, zostaną naliczone opłaty – w przypadku TomTom Maps 4,49 zł/miesiąc, Here Maps 6,69 zł/miesiąc ( dane z dnia 06.01.2019). Możesz zrezygnować ze subskrypcji w dowolnym momencie odwiedzając Google Play.

Jeśli już zainstalowałeś aplikację i dostosowałeś wszystkie ustawienia do swoich potrzeb, ruszaj w trasę. Velociraptor włącza się automatycznie po uruchomieniu Google Maps. Pojawią się dwa małe okienka pokazujące aktualną prędkość oraz ograniczenia na drodze. O każdym przekroczeniu prędkości jesteś informowany dźwiękiem. UWAGA! Pamiętaj, że aplikacja służy wyłącznie do celów informacyjnych gdyż dane mogą być czasami niedokładne a ulice i drogi mogą nie być objęte jej działaniem. Zwracaj więc uwagę na znaki drogowe podczas jazdy samochodem.

Daj nam koniecznie znać jak sprawdziła się aplikacja. My będziemy poszukiwać kolejnych rozwiązań, które ułatwią korzystanie z Google Maps.

Więcej

https://www.guidingtech.com/enable-speed-limit-google-maps/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pluscubed.velociraptor&hl=pl

Pytania?

Aplikacja nie działa tak jak powinna? Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments