Korzystasz z Google Chrome jako standardowej przeglądarki internetowej? Jeśli tak to ta wiadomość może się Tobie spodobać. Dzięki funkcji usypiania kart nie zgubisz się w gąszczu otwartych stron internetowych. Aby móc przetestować tę opcję w Chrome należy w pierwszej kolejności uruchomić ją wśród ustawień eksperymentalnych aktywując ręcznie jedną z flag. Jak to zrobić? Zapoznaj się z poniższą instrukcją krok po kroku! Zaczynamy!

  1. Sprawdź czy posiadasz aktualną wersję swojej przeglądarki internetowej. Aby się upewnić, otwórz Google Chrome i kliknij przycisk „Więcej” (ikona w postaci trzech pionowych kropek). Następnie przejdź do opcji „Pomoc” i wybierz „Google Chrome – informacje”. Jeśli nie masz najnowszej wersji przeglądarki, zaktualizuj ją (flaga będzie dostępna w Chrome 79).
  2. W celu przetestowania funkcji wpisz w pasku adresu: chrome://flags/ a następnie odszukaj na liście opcji tab freeze.
  3. Włącz funkcję zamrażania kart wybierając jedną z dostępnych na liście opcji. Można permanentnie uśpić otwarte strony internetowe, zamrozić je po 5 minutach czy też wybudzać je na 10 sekund co kwadrans. Decyzja należy do Ciebie.
  4. Uruchom ponownie przeglądarkę internetową Google Chrome klikając na przycisk „Relaunch Now”.
  5. Gotowe! Włączenie tej flagi powinno zwiększyć wydajność komputera i czas jego pracy na akumulatorze. A czy Ty masz problem z zamykaniem nieużywanych i niepotrzebnych już kart? Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments