Jesteś za granicą i nie możesz skorzystać z internetu? Nie wpadaj w panikę. Zapoznaj się z dzisiejszą krótką instrukcją krok po kroku a dowiesz się jak łatwo włączyć Internet w telefonie z systemem Android będąc poza granicami kraju. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Wejdź do ustawień swojego smartfona, klikając na ikonę zębatego koła a następnie odszukaj kategorię „Sieci zwykłe i bezprzewodowe”.
  2. Przejdź do zakładki „Sieć komórkowa”.
  3. Włącz komórkową transmisję danych w roamingu międzynarodowym. W tym celu przy opcji „Dane w roamingu” ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę).
  4. U dołu ekranu pojawi się nowe okienko, w którym zostaniesz poinformowany, że roaming transmisji danych może spowodować naliczenie dodatkowych opłat. Jeśli podróżujesz po krajach będących w Unii Europejskiej to możesz spokojnie włączyć tę opcję, klikając na przycisk „TAK”. Dlaczego? Ponieważ w myśl znowelizowanych przepisów od 15 czerwca 2017 każdy kto przebywa na terenie krajów UE może korzystać z telefonu na zasadach takich jak w swoim kraju (mechanizm rozliczeń „Roam like at home”). W myśl tej zasady podróżni nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat za Roaming. Więcej informacji znajdziesz klikając w link: https://jaklatwo.pl/ile-kosztuje-roaming-w-ue/
  5. Jeśli natomiast wyjechałeś poza Europę (także do krajów nie należących do UE) to żeby nie generować dodatkowych kosztów, najlepiej jest wyposażyć się w kartę SIM, zakupioną w danym kraju i zamontować ją w swoim telefonie. Wówczas będziesz mieć pewność, że Twój polski operator nie naliczy dużego rachunku za korzystanie z Internetu czy też za wykonywanie połączeń telefonicznych i wysyłanie wiadomości tekstowych oraz multimedialnych.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments