Wyjeżdżasz na wakacje? Jesteś poza domem bez dostępu do internetu oraz do swojego konta Gmail? Możesz łatwo ustawić wiadomość o nieobecności. Poinformujesz w niej nadawców, że nie możesz od razu odpowiedzieć na ich maile. Jeżeli jesteś ciekawy jak ustawić autoresponder w Gmailu, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Dziś pokażemy jak to zrobić na urządzeniu z systemem Android. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Uruchom aplikację Gmail na swoim telefonie.
  2. Kliknij na ikonę hamburgera (trzy poziome kreski), znajdującą się w lewym, górnym rogu ekranu.
  3. Wysunie się pasek menu. Przewiń stronę na sam dół i przejdź do ustawień (ikona zębatego koła).
  4. Jeśli masz utworzonych kilka kont w Gmailu, wskaż to, dla którego chcesz ustawić autoresponder.
  5. W obszarze ustawień ogólnych przejdź do opcji „Wiadomość o nieobecności”.
  6. Aby włączyć wiadomość o nieobecności ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę) a następnie uzupełnij zakres dat, temat i treść wiadomości. Jeśli chcesz aby taka wiadomość nie była wysyłana do osób z poza Twojej listy kontaktów to zaznacz pole wyboru przy opcji „Wysyłaj tylko do moich kontaktów”.
  7. Zatwierdź klikając „Gotowe”. Teraz gdy ktoś wyśle Tobie wiadomość, otrzyma automatyczną odpowiedź o nieobecności. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments