Microsoft Excel to jedno z podstawowych narzędzi pracy w wielu firmach. Czasami zdarza się, że musimy otworzyć kilka plików zapisanych pod tą samą nazwą i porównać ich zawartość. Niestety otrzymujemy wówczas informację, że Excel nie obsłuży dwóch skoroszytów o tej samej nazwie jednocześnie. Jeśli zastanawiałeś się kiedyś co zrobić w takiej sytuacji i nie znalazłeś żadnej skutecznej metody to w dzisiejszym artykule przedstawimy skuteczne rozwiązanie! Zaczynamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Excel dla Office 365. Jeżeli masz inną wersję programu, wygląd może się nieco różnić ale nie martw się funkcje pozostają takie same.

  1. Chcemy porównać dwa pliki zawierające dane 16 osób w dwóch różnych miesiącach. Zestawienia pod nazwą „dane osobowe_zarobki” są umieszczone w dwóch odrębnych folderach „styczeń 2019” oraz „luty 2019”.
  2. Otwieramy pierwszy arkusz kalkulacyjny a następnie drugi. Niestety Excel informuje nas, że nie obsłuży dwóch skoroszytów o tej samej nazwie jednocześnie. Po naciśnięciu przycisku „OK” drugi plik nie zostanie otwarty. Zatem jak uruchomić go w innym oknie programu?
  3. Otwieramy pierwszy plik. Następnie klikamy przycisk „Start” systemu Windows i szukamy ikony programu Microsoft Excel.
  4. Na klawiaturze naciskamy i przytrzymujemy klawisz ALT a następnie klikamy na ikonę Excela. Wówczas na ekranie pojawi się okno dialogowe, w którym za pomocą przycisku „OK” potwierdzamy chęć uruchomienia nowego wystąpienia programu Excel.
  5. Otworzy się drugie okno programu Excel, które nie będzie zawierało żadnego skoroszytu. Klikamy na opcję „Otwórz” i przechodzimy do folderu (w naszym przypadku jest to „luty 2019”) i otwieramy znajdujący się w nim plik do porównania.
  6. Gotowe! Przedstawiony powyżej sposób umożliwia otwarcie kilku plików o tej samej nazwie i porównanie ich zawartości 🙂 Prawda, że to łatwe?

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments