Masz zapisane jakieś ważne pliki na swoim telefonie, do których bardzo często zaglądasz? Jeśli chciałbyś je mieć wszystkie pod ręką, to rozważ przypięcie skrótu folderu do ekranu głównego Androida. Pozwoli to na szybki dostęp do dokumentów bez konieczności szukania ich w przeróżnych plikach. Jesteś ciekawy jak to zrobić? Skorzystaj z dzisiejszej krótkiej instrukcji krok po kroku. To co, telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Otwórz menadżera plików (na telefonie znajdziesz go pod nazwą”Pliki”).
  2. W pasku menu u dołu strony kliknij na zakładkę „Kategorie”.
  3. Przejdź do kategorii „Pamięć wewnętrzna” lub „Karta pamięci” (wszystko zależy od tego gdzie zapisałeś ważne dla siebie pliki).
  4. Odszukaj folder, do którego chcesz utworzyć skrót a następnie kliknij na niego i przytrzymaj palcem dłuższą chwilę aż pojawi się zaznaczone pole wyboru (ikona ptaszka/haczyka).
  5. Kliknij na ikonę „Więcej” (trzy pionowe kropki), znajdującą się na pasku menu u dołu ekranu a następnie z rozwijanej listy wybierz opcję „Utwórz skrót na pulpicie”.
  6. Gotowe! Skrót do folderu został dodany do ekranu głównego Twojego telefonu. Wystarczy teraz w niego kliknąć aby go otworzyć. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments