Profil rodzinny w Uberze to bardzo praktyczne narzędzie, dzięki któremu można ustawić wspólne płatności dla kilku użytkowników. To fajne rozwiązanie dla każdej osoby, która nie posiada karty kredytowej lub debetowej a chciałaby korzystać z usług Ubera. Możesz do grupy dodać swoją żonę lub męża, pełnoletnie dzieci, rodziców, dziadków czy też opiekunkę do dziecka. Członkowie rodziny mogą korzystać z przejazdów opłacanych z jednego, wspólnego konta co pozwoli na zachowanie kontroli nad wszystkimi rachunkami. Jesteś ciekawy jak to działa? Skorzystaj z naszej dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Jak założyć profil rodzinny w aplikacji UBER?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji znajdź „Ubera” a następnie uruchom program.
  2. Kliknij na ikonę hamburgera (trzy poziome kreski), znajdującą się w lewym, górnym rogu ekranu a następnie przejdź do kategorii „Twoje przejazdy”.
  3. Oprócz przeglądania swoich zrealizowanych lub zaplanowanych kursów, możesz śledzić także przejazdy innych użytkowników. Wystarczy ustawić profil rodzinny, dzięki któremu Twoi bliscy będą korzystać z usług Ubera na Twój koszt. Do profilu rodzinnego możesz dodać maksymalnie 4 osoby. Za każdym razem otrzymasz powiadomienie o zamówionym przez nich kursie, który możesz śledzić na mapie w czasie rzeczywistym.
  4. Zaproś członka rodziny, przyjaciela, wpisując w pasku wyszukiwania np. jego imię, nazwisko bądź numer telefonu. Pojawi się lista twoich kontaktów z książki adresowej. Jeśli zapraszasz osobę, która nie korzysta jeszcze z Ubera, musi ona najpierw pobrać aplikację mobilną na swój telefon (jeśli jeszcze z niej korzysta może łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu klikając w LINK). Dopiero wtedy możesz wysłać do niej zaproszenie do profilu.
  5. Potwierdź, że zdajesz sobie sprawę z tego, że członkowie Twojego profilu rodzinnego mogą zamawiać kursy z własnych aplikacji mobilnych na Twój koszt (Twoja forma płatności zostanie obciążona każdą opłatą za przejazd. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę, usuwając daną osobę z profilu rodzinnego).
  6. Możesz dodać inną formę płatności niż tę którą masz pierwotnie ustawioną w aplikacji Uber bądź kliknąć na tę już wcześniej zapisaną. Gotowe!
  7. Każda osoba zaproszona przez Ciebie do profilu rodzinnego otrzyma stosowną informacje. Użytkownicy mogą dołączyć do Ciebie lub odrzucić zaproszenie. Jeśli zgodzą się na dołączenie do profilu, Ty zostaniesz o tym fakcie powiadomiony 🙂
  8. W każdej chwili możesz usunąć daną osobę z profilu rodzinnego, możesz zmienić nazwę grupy bądź też przypisać inną formę płatności. Wystarczy, że przejdziesz do ustawień konta.

Więcej

https://www.uber.com/pl/blog/profil-rodzinny-uber/

Uber - Zamów przejazd
Uber - Zamów przejazd

Pytania?

W razie pytań i wątpliwości pozostajemy do Twojej dyspozycji. Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments