Program Outlook umożliwia tworzenie spersonalizowanych podpisów wiadomości. Mogą one zawierać m.in. tekst, obrazki czy też logo. Tak naprawdę nie ma recepty na idealną stopkę e-mail. Wszystko zależy od zajmowanego stanowiska, branży, odbiorców Twoich wiadomości oraz zainteresowań. Jeżeli chcesz stworzyć podpis w wiadomościach poczty Outlook ale nie wiesz jak się do tego zabrać to dobrze trafiłeś. Pokażemy Tobie jak łatwo ustawić stopkę i skonfigurować program Outlook tak aby podpisy automatycznie dodawały się do wszystkich wiadomości wychodzących. Zaczynamy!

Jak utworzyć podpis do wiadomości?

  1. Otwórz skrzynkę Outlook na swoim komputerze a następnie rozpocznij tworzenie nowej wiadomości (możesz skorzystać ze skrótu klawiszowego CTRL+N).
  2. Przejdź do górnego menu do zakładki „Wiadomości”. W sekcji „Dołączanie” kliknij na opcję „Podpisy”.
  3. W obszarze „Wybierz podpis do edycji” kliknij na przycisk „Nowy” a następnie wpisz jego nazwę i zatwierdź przyciskiem „OK”.
  4. W obszarze „Edytuj podpis” utwórz swoją spersonalizowaną stopkę, podając np. imię i nazwisko. Skorzystaj z możliwości wyboru rodzaju, wielkości a także koloru czcionki.
  5. Jeśli chciałbyś wstawić obrazek, kliknij na ikonę a następnie przejdź do folderu, w którym zapisano logo. Wybierz pozycję „Wstaw”. Aby zmienić rozmiar obrazka kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz z listy opcję „Obraz”. Następnie w nowym oknie dialogowym, przejdź do zakładki „Rozmiar” i ustaw odpowiednie wielkości. Zaznacz pole wyboru „Zablokuj współczynnik proporcji” (zmiany wysokości powodują zmianę szerokości i odwrotnie; zostanie zachowany współczynnik proporcji).
  6. Możesz zmodyfikować podpis wiadomości dodając także łącza do swoich profili w mediach społecznościowych (np. Facebook, Twitter, Instagram). Pobierz i zapisz ikony serwisów w dowolnym miejscu na swoim komputerze a następnie dodaj je w obszarze edycji podpisu, klikając na symbol. Następnie kliknij przycisk „wstaw hiperłącze”. W polu „Adres” wprowadź adres internetowy np. http://www.facebook.com/Nazwa użytkownika a następnie wybierz przycisk „OK”.
  7. Przejdź do obszaru „Wybierz podpis domyślny”. W polu „konto e-mail” wybierz pocztę, aby skojarzyć podpis. Outlook pozwala tworzyć różne podpisy dla kilku kont. Jeśli chcesz, dodać domyślnie podpis do każdej nowej poczty, to w polu rozwijanej listy „Nowe wiadomości”, wybierz utworzoną stopkę. Jeśli nie chcesz aby była automatycznie dodawana, zaznacz pozycję „Brak”.
  8. Jeśli chciałbyś dodać podpis do odpowiedzi czy też wiadomości przekazywanych dalej, wybierz utworzoną stopkę. W przeciwnym razie zaznacz opcję „Brak”.
  9. Gotowe! 🙂 My już utworzyliśmy podpis! A Tobie jak poszło?

Więcej

https://support.office.com/pl-pl/article/tworzenie-i-dodawanie-podpisu-do-wiadomosci

https://support.office.com/pl-pl/article/wstawianie-hiperłącza

Pytania?

Udało się? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments