Nie musisz wysyłać osobnych, tych samych wiadomości do kilku osób – wystarczy utworzyć grupę, dzięki której czatowanie będzie znacznie przyjemniejsze! Jeżeli nie korzystasz jeszcze z aplikacji WhatsApp – z naszej poprzedniej instrukcji dowiesz się jak rozpocząć. A jeżeli aplikacja jest już dostępna na Twoim telefonie zapoznaj się z instrukcją jak prowadzić grupowe czaty krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji odszukaj WhatsApp i uruchom program (telefon).
  2. Przejdź do zakładki „Czaty” a następnie kliknij na ikonę trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
  3. Z rozwijanej listy wybierz opcję „WhatsApp Web”. Na ekranie telefonu pojawi się informacja aby na komputerze otworzyć przeglądarkę internetową, wpisać adres strony http://web.whatsapp.com/ a następnie zeskanować kod QR.
  4. Przejdź do wspomnianej strony internetowej. Skieruj telefon na ekran aby zeskanować kod. Gotowe! Aplikacja sparowała oba urządzenia. Wszystkie wiadomości, które wysyłasz i odbierasz są w pełni zsynchronizowane pomiędzy Twoim telefonem a komputerem. Telefon musi być stale podłączony. Aby zmniejszyć zużycie danych komórkowych podłącz swój telefon do sieci Wi-Fi.
  5. Przejdź do „Menu”, klikając na ikonę trzech pionowych kropek, a następnie wybierz opcję „Nowa grupa”.
  6. Wyszukaj lub wybierz kontakty, które chcesz dodać do grupy a następnie zatwierdź klikając na zieloną strzałkę (u góry strony pojawią się wybrani znajomi).
  7. W polu „Temat grupy” wpisz nazwę grupy, którą zobaczą wszyscy uczestnicy (max. liczba znaków w temacie to 25). Możesz dodać emotikony do nazwy a także ustawić zdjęcie profilowe grupy, dotykając ikony aparatu. Zatwierdź klikając na zielony symbol znacznika wyboru. Gotowe!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments