Czy wiesz, że w aplikacji Messenger możesz prowadzić rozmowę z wieloma osobami jednocześnie? Nie musisz wysyłać osobnych, tych samych wiadomości do kilku osób. Wystarczy utworzyć grupę. W ostatnim czasie interfejs aplikacji był kilkukrotnie zmieniany i odświeżany. Dodatkowo wprowadzenie nowego układ opcji może przysparzać problemów (bynajmniej na początku). Jeżeli chciałbyś w łatwy i szybki sposób utworzyć rozmowę grupową ze swoimi znajomymi a nie wiesz jak się do tego zabrać, skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefony w dłoń i zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Messenger” a następnie uruchom komunikator.
  2. Przejdź do zakładki „Czaty” (dymek rozmowy) a następnie kliknij na ikonę ołówka, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
  3. Kliknij na opcję „Utwórz nową grupę” a następnie zaznacz na liście znajomych te osoby, z którymi chcesz prowadzić grupową konwersację. Jeśli nie możesz znaleźć konkretnej osoby, to skorzystaj z wyszukiwarki i wpisz jej imię oraz nazwisko.
  4. Wszystkie wybrane osoby wyświetlą się w formie ikon (zdjęcia profilowe/awatar) przypiętych do górnej części ekranu aplikacji. Kliknij na przycisk „Dalej” (w prawym, górnym roku).
  5. Wprowadź pożądaną nazwę dla utworzonej grupy. Zatwierdź, klikając na przycisk „Utwórz”. Brawo! Udało się! Możesz teraz pomachać członkom grupy na powitanie 🙂
  6. Chcesz wstawić zdjęcie profilowe grupy? Wystarczy, że klikniesz na przycisk, znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie dotkniesz ikony „Więcej” (trzy, pionowe kropki). Z rozwijanego menu wybierz opcję „Zmień zdjęcie grupy”. Wybierz fotografię spośród tych zapisanych na urządzeniu bądź zrób nowe.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
1 rok temu

a jak na komputerach?

POLA LOL
1 rok temu

Jak utworzyć grupę na komputerze?
Cały czas szukam opcji i nie mogę znaleźć

Tomek
Tomek
1 rok temu

na mobilce spoko – ale jak taka grupe utworzyc w przegladarce na desktopie lub jak w aplikacji Messenger na MACu???