Popularny serwis społecznościowy jest dostępny w wielu wersjach językowych. Zwykle przeglądamy Facebooka w języku polskim ale może zdarzyć się, że w wyniku jakiegoś błędu, wirusa czy jakiegokolwiek innego powodu, język ulegnie zmianie. Co wtedy? Nie wpadaj w panikę. Po dzisiejszym artykule nie będziesz mieć wątpliwości jak ustawić domyślny język Facebooka oraz jak wybrać ten, w którym będą tłumaczone i wyświetlane posty oraz komentarze. Zaczynamy!

  1. Uruchom przeglądarkę internetową (w naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome) a następnie wpisz w pasku adresu: www.facebook.pl i zaloguj się do swojego konta.
  2. Kliknij ikonę strzałki, znajdującą się w prawym, górnym rogu strony a następnie wybierz opcję „Ustawienia.
  3. Otworzy się nowa strona z ogólnymi ustawieniami konta. W kolumnie po lewej wybierz opcję „Język”.
  4. Wyświetlą się różne opcje. Zwróć uwagę na pierwszą z nich a mianowicie „Język Facebooka”. Kliknij na znajdujący się przy niej przycisk „Edytuj” i z listy wybierz język, z którego chcesz korzystać i zatwierdź klikając „Zapisz zmiany”. Brawo! Udało się Tobie zmienić język na Facebooku.
  5. Dodatkowo Facebook może automatycznie tłumaczyć na wybrany język posty w językach obcych. Wystarczy przejść do obszaru „Posty od znajomych i stron” (na poniższym zrzucie zaznaczone czerwonym kolorem) i kliknąć opcję „język na który mają być tłumaczone posty? Wybierz język i kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.
  6. Masz możliwość także wyłączenia opcji tłumaczenia dla postów i komentarzy napisanych w konkretnym języku
  7. Możesz także wybrać języki, które nie powinny być tłumaczone automatycznie.

Więcej

https://www.facebook.com/help/327850733950290?helpref=uf_permalink

https://www.facebook.com/help/1195058957201487?helpref=faq_content

Pytania?

Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments