Jednym z elementów poprawiających bezpieczeństwo naszego telefonu jest blokada ekranu. Może to być symbol, kod PIN lub hasło. Jeśli chciałbyś ustawić taką blokadę, ale nie wiesz jak to zrobić, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Przechodzimy do ustawień, klikając na ikonę zębatego koła.
  2. Klikamy na sekcję „Zabezpieczenia biometryczne i hasło”.
  3. Przechodzimy do kategorii „Hasło blokady ekranu”.
  4. Wybieramy sposób w jaki zabezpieczymy swój telefon. Do wyboru mamy 6-cyfrowy lub 4 – cyfrowy kod blokady, niestandardowy kod blokady (złożony z 4 do 32 cyfr), symbol lub hasło. My decydujemy się na kod PIN ale Ty możesz wybrać inny sposób blokady. Aby przejść do pozostałych opcji wystarczy, że klikniesz na przycisk „Zmień metodę odblokowania”.
  5. Wprowadzamy kod PIN, którym będziemy odblokowywać telefon a następnie powtarzamy go w celu potwierdzenia (tak samo postępujemy w przypadku hasła lub symbolu.
  6. Gotowe! Teraz aby odblokować telefon będziemy musieli wprowadzić swój symbol dostępu bądź podać kod PIN.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments