Od dziś (tj. 20.04.2020) stopniowe zdejmowanie pewnych obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa! Można między innymi przebywać na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne, w tym np. w lasach, skwerach, parkach, bulwarach czy plażach. Oczywiście wciąż musimy pamiętać o zachowaniu środków ostrożności czyli o dystansie 2 metrów i maseczkach ochronnych. Stęskniłeś się za spacerami i chciałbyś odetchnąć choć na chwilę świeżym powietrzem? Chcesz uniknąć tłumu spacerowiczów w swoim ulubionym parku? Skorzystaj z Google Maps! Telefon w dłoń i zaczynamy!

  1. Uruchom aplikację mobilną Google Maps na swoim telefonie z Android.
  2. W pasku wyszukiwania u góry strony, wpisz nazwę swojego ulubionego parku (możesz wybrać miejsce spośród wyświetlonych propozycji).
  3. Kliknij na biały pasek nawigacji, znajdujący się u dołu strony (podana jest tam m.in. nazwa parku).
  4. Wyświetli się plansza z informacjami o danym parku (m.in. ewentualne zdjęcia, adres, ikona do wyznaczania trasy). Kliknij na zakładkę „Omówienie”, przesuń stronę w dół i przed obszarem z opiniami zobaczysz funkcję „Popularne godziny”.
  5. Wykres popularnych godzin pokazuje, ilu spacerowiczów zwykle odwiedza dany park o różnych porach dnia (popularne godziny są określane na podstawie średniej popularności w ciągu kilku ostatnich tygodni). Możesz także przełączać się pomiędzy różnymi dniami tygodnia. Znajdziesz także informacje o tym ile przeciętnie trwa wizyta w takim parku.
  6. W naszym przykładzie Mapy Google pokazują, że w poniedziałek w jednym z wrocławskich parków (Park Południowy) między godziną 12 a 14 ruch jest większy niż zwykle. Przeciętnie ludzie spędzają w nim około 1 godziny.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments