Zastanawiasz się jak łatwo ukryć fotografie i filmy w Zdjęciach Google? Wystarczy skorzystać z opcji archiwizacji zdjęć. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów ukrywania multimediów w widoku Google Photos. Jeśli jesteś ciekawy gdzie szukać właściwego rozwiązania to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

Jeśli używasz Gmaila, oznacza to, że masz już konto Google. Pozwala ono korzystać z bezpłatnych usług, takich jak np.: Zdjęcia Google. Ale jeśli nie to możesz szybko założyć po przeczytaniu naszego artykułu /KLIK/.

  1. Uruchom Zdjęcia Google;
  2. Zaloguj się do swojego konta Google, podając adres mailowy oraz hasło;
  3. Wybierz zdjęcie lub film, które chcesz ukryć a następnie kliknij na ikonę trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu;
  4. Pod wybraną fotografią lub filmem znajdziesz opcję „Przenieś do archiwum”. Kliknij na nią. Gotowe!
  5. Jeśli chcesz ukryć kilka zdjęć jednocześnie, to dotknij i przytrzymaj dłuższą chwilę pierwsze zdjęcie/film. Pojawi się na nim niebieski znacznik wyboru. Teraz wybierz inne zdjęcia/filmy a następnie kliknij na ikonę trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu. Z menu wybierz opcję „Przenieś do archiwum”. Gotowe!;
  6. Wszystkie ukryte multimedia znajdują się od teraz w folderze „Archiwum”. Aby się do niego dostać wystarczy przejść do zakładki „Biblioteka”. Pamiętaj, że zarchiwizowane zdjęcia i filmy nie są całkowici usuwane! Nadal będziesz je widzieć w wynikach wyszukiwania i albumach, ale nie na głównej karcie zdjęć. Nigdy też nie będziesz mógł używać ich do tworzenia kolaży, animacji ani filmów.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments