Też tak masz, że na Twojej liście kontaktów oprócz osób, z którymi utrzymujesz stałe relacje, znajdują się też jakieś przelotne znajomości, ludzie poznani na wakacjach, konferencjach czy osoby, z którymi po raz ostatni widziałeś się w szkole podstawowej? Jeśli nie chcesz dzielić się postami i zdjęciami ze wszystkimi znajomymi z Facebooka i niektóre rzeczy chcesz zachować dla węższego grona osób, to warto pomyśleć o małych porządkach :). Facebook daje możliwość tworzenia list, dzięki którym zdecydujesz co komu udostępniasz. Jeśli jesteś ciekawy jak to zrobić, to koniecznie skorzystaj z dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Otwieramy przeglądarkę internetową na swoim komputerze i w pasku wyszukiwania wpisujemy adres strony https://www.facebook.com/bookmarks/lists/(jeśli nie byliśmy zalogowani do swojego konta to oczywiście będziemy musieli podać adres mailowy/numer telefonu oraz hasło).
  2. Klikamy na przycisk „Utwórz listę”.
  3. Pojawi się nowe okienko dialogowe. Wprowadzamy nazwę listy (np. rodzina, rower, podróże, kino, praca itd.) oraz podajemy imiona i nazwiska osób, które chcemy do niej dodać. Zatwierdzamy, klikając na przycisk „Utwórz”. Gotowe! Do takiej listy możemy dodawać lub usuwać znajomych w dowolnym momencie.
  4. Możemy także skorzystać z domyślnie utworzonych list czyli „Bliscy znajomi” (osoby, z którymi utrzymujemy najbliższy kontakt), „Dalsi znajomi” (osoby, które zobaczą tylko niektóre materiały) oraz „Ograniczenie dostępu” (znajomi, którzy zobaczą tylko publiczne posty i informacje profilowe). Aby dodać znajomych np. do listy „Bliscy znajomi”, musimy kliknąć na przycisk „Dodaj bliskich znajomych”. Wpisując imię i nazwisko podpowie nam się wyszukiwany kontakt. Do listy możemy dodać oczywiście więcej niż jednego znajomego. Zatwierdzamy, klikając na przycisk „Zakończ”. Gotowe!
  5. Teraz możemy utworzyć post, który wyświetli się tylko tym osobom, które znajdują się na konkretnej liście. W tym celu klikamy na zakładkę „Lista znajomych”, znajdującą się w kolumnie po lewej stronie facebookowego ekranu a następnie wskazujemy listę. My szukamy partnera na rowerową wyprawę dlatego też klikamy na wcześniej utworzoną grupę „Rower” (to tutaj dodaliśmy znajomych, którzy jeżdżą na jednośladach i uwielbiają rowerowe szaleństwa). Wystarczy teraz utworzyć post i gotowe! Nasza wiadomość dotrze tylko do wybranych osób, którzy podobnie jak i my lubią spędzać wolny czas na rowerze 😉 Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

guest
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 miesięcy temu

dallas texas dissertation help https://dissertations-writing.org/

trackback
4 miesięcy temu

best dissertation writing service review https://mydissertationwritinghelp.com/

trackback
4 miesięcy temu

dissertation printing https://help-with-dissertations.com/

trackback
4 miesięcy temu

proposal and dissertation help 2000 words https://buydissertationhelp.com/

trackback
4 miesięcy temu

mr gamez free slots https://slotmachinegameinfo.com/

trackback
4 miesięcy temu

feather slots, function https://www-slotmachines.com/

trackback
4 miesięcy temu

dnd level 6 spell slots https://411slotmachine.com/

trackback
4 miesięcy temu

princess bride slots https://beat-slot-machines.com/

trackback
4 miesięcy temu

princess bride slots https://slot-machine-sale.com/

trackback
5 miesięcy temu

virtual strip slots https://pennyslotmachines.org/

trackback
5 miesięcy temu

indiana grand slots list https://candylandslotmachine.com/

trackback
5 miesięcy temu
trackback
5 miesięcy temu

oceans of beauty slots https://2-free-slots.com/

trackback
5 miesięcy temu

gay couple on chat video https://gaytgpost.com/

trackback
5 miesięcy temu

free dating gay sites https://gaypridee.com/

trackback
5 miesięcy temu

video chat for gay men https://bjsgaychatroom.info/

trackback
5 miesięcy temu

2frequently