Do tej pory z funkcji tłumaczenia w czasie rzeczywistym mogliśmy skorzystać uruchamiając aplikację Tłumacz Google. Teraz można z niej korzystać bezpośrednio w Asystencie Google. Jeśli jesteś ciekawy jak za pomocą Asystenta przetłumaczyć rozmowę z kimś, kto nie mówi w Twoim języku, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Uruchom Asystenta Google. W tym celu przytrzymaj przycisk „HOME” swojego telefonu lub wypowiedz komendę „OK GOOGLE”;
  2. W celu wywołania tłumaczenia, należy wypowiedzieć komendę głosową – np. „Hej Google, bądź moim niemieckim tłumaczem”, „Hej Google, pomóż mi mówić po angielsku” lub „Hej Google, przetłumacz rozmowę na hiszpański”;
  3. W zamian usłyszysz „OK, zaczynajmy”. Asystent automatycznie przejdzie w tryb tłumacza;
  4. Powiedz coś do mikrofonu swojego telefonu. Urządzenie najpierw przetłumaczy tekst i wyświetli go na ekranie, a potem jeszcze z odpowiednim akcentem wypowie już przetłumaczone zdanie na głos. I co najważniejsze, nie musisz przełączać języków, by tłumacz wykonał swoje zadanie;
  5. Dostępne są trzy tryby tłumaczenia – automatyczny, ręczny i klawiatura. W pierwszym całość odbywa się automatycznie. W przypadku trybu ręcznego sam możesz wybrać, czy teraz będziesz mówić Ty, czy druga osoba. Trzeci tryb opiera się na ręcznym wpisywaniu słów za pomocą klawiatury telefonu. Wybór należy do Ciebie.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments