Zastanawiasz się jak szybki jest Twój internet? Strona, którą chciałeś zobaczyć ładuję się zbyt długo? Zauważysz znaczący spadek jakości swojego połączenia? W takiej sytuacji warto wykonać test szybkości połączenia internetowego. Jeśli jesteś ciekawy jak to zrobić to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Pokażemy jak „zbadać” internet bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. To, co zaczynamy!

  1. Aby uzyskać najdokładniejsze wyniki, użyj kabla do podłączenia komputera do routera. Jeśli chcesz przetestować połączenie bezprzewodowo, ustaw się jak najbliżej routera, aby sygnał nie był zakłócony. Aby wynik speed testu był dokładny i prawidłowy, upewnij się, że nic nie działa w tle podczas wykonywania pomiaru.
  2. Teraz otwórz przeglądarkę internetową na swoim komputerze (w naszym przypadku jest to Google Chrome).
  3. W pasku wyszukiwania wpisz adres strony internetowej https://speedtestonline.pl/
  4. Kliknij na przycisk „Uruchom test” aby móc rozpocząć testowanie łącza internetowego.
  5. Zostanie sprawdzona prędkość pobierania oraz prędkość wysyłania danych (wyniki będą wyrażone w megabitach na sekundę). Poza tym Speed Test Online sprawdzi jakości połączenia oraz czasu opóźnień podczas transmisji (PING)* a także Jitter – wielkość zmiany czasu oczekiwania / odpowiedzi w milisekundach. Dużo osób twierdzi, że bardzo dobrym wynikiem jest PING poniżej 50 ms, dla przeciętnego Internetu wynik mniejszy niż 100 ms jest uważany za dobry, natomiast ping powyżej 150 ms oznacza, że możemy mieć problem z grami online czy streamingiem video na żywo. Gotowe!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments