Każdy telefon ma swój unikalny adres IP w sieci lokalnej jak i w sieci Internet. Adres IP wyświetlany przez telefon komórkowy to prywatny adres IP, czyli taki, który identyfikuje nasz telefon oraz inne urządzenia będące w sieci domowej, np. drukarkę. Publiczny (globalny) adres IP jest jawny, a więc widoczny dla wszystkich urządzeń w sieci. Identyfikuje naszą sieć z innymi urządzeniami, które się z nią łączą. Jest wspólny dla wszystkich innych urządzeń (np. telefony komórkowe, tablety, komputery).

W momencie kiedy konieczna jest np. konfiguracja sieci, pobranej aplikacji, potrzebna jest znajomość adresu IP telefonu. Jeśli jesteś ciekawy jak sprawdzić adres IP swojego smartfona oraz swój adres w sieci Internet, to koniecznie skorzystaj z naszej dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10. W zależności od modelu telefonu czy systemu operacyjnego, nazwy poszczególnych zakładek mogą się nieznacznie różnić.

PRYWATNY ADRES IP

  1. Przejdź do ustawień, klikając na ikonę zębatego koła;
  2. Przewiń stronę na sam dół i kliknij na zakładkę „Informacje o urządzeniu”;
  3. Przejdź do sekcji „Status”;
  4. Gotowe! Takim oto sposobem znalazłeś adres IP swojego telefonu.

PUBLICZNY ADRES IP

Najłatwiej adres IP w sieci Internet sprawdzisz, udając się pod adres:

https://nordvpn.com/pl/what-is-my-ip/

W podstawowych informacjach znajdziesz publiczny adres IP, jego lokalizację (kraj, miasto), dane dostawcy usług internetowych a także wskazanie adresu IP na mapie.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments