Przez przypadek wykasowałeś wiadomość SMS z kodem pozwalającym na realizację recepty w aptece? A może poprostu chcesz zobaczyć, które z recept są już w całości zrealizowane a które tylko częściowo? W łatwy sposób można sprawdzić historię swoich e-recept. Jak się do tego zabrać? O tym w dzisiejszej, krótkiej instrukcji krok po kroku. To co, zaczynamy!

  1. Otwieramy przeglądarkę internetową (w naszym przypadku jest to Google Chrome) i w pasku adresu wpisujemy https://pacjent.gov.pl/.
  2. Aby przejść do swojego Internetowego Konta Pacjenta, klikamy na przycisk „Zaloguj się”.
  3. System przekieruje nas na stronę login.gov.pl gdzie wybieramy sposób logowania. My skorzystamy z Profilu Zaufanego (to narzędzie, które umożliwia m.in. złożenie podpisu elektronicznego, z którym załatwisz wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Mówiąc prościej jest to rodzaj e-podpisu ). Jeśli jeszcze go nie założyłeś, to zerknij jak łatwo to zrobić – https://jaklatwo.pl/jak-latwo-zalozyc-profil-zaufany-w-bankowosci-internetowej-ing-bank-slaski/). Logujemy się za pomocą loginu lub adresu e-mail bądź przy pomocy banku lub innego dostawcy.
  4. Udało się. Zalogowaliśmy się do swojego Internetowego Konta Pacjenta. Aby zobaczyć historię swoich e-recept wystarczy kliknąć na przycisk „Zobacz” w obszarze „Recepty”.
  5. Wszystkie e-recepty są w jednym miejscu. Możemy wyszukać konkretną receptę, wpisując nazwę leku, placówkę lub nazwisko lekarza oraz przedział czasowy, w jakim mogła być wystawiona. Możemy skorzystać także z dodatkowego filtru, określającego jej status (wszystkie recepty, tylko te będące w przygotowaniu, te częściowo zrealizowane lub zrealizowane).
  6. Przy każdej e-recepcie podana jest data wystawienia, kod recepty, który podajemy w aptece, nazwa placówki, nazwa leku/leków a także jej status (np. zrealizowana, częściowo zrealizowana itd.).
  7. Każdą e-receptę można podejrzeć (wystarczy kliknąć na przycisk „Zobacz receptę”), a tę, która nie została jeszcze zrealizowana, można pobrać jako dokument PDF i wydrukować. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments