Paszport potwierdza naszą tożsamość i polskie obywatelstwo. Bez ważnego dokumentu nie wyjedziemy na zagraniczne wakacje oraz do krajów, które nie należą do Unii Europejskiej. Zatem jeśli planujesz w najbliższym czasie wyjazd a wiesz, że Twój paszport nie jest już aktualny, to konieczne złóż wniosek o wydanie nowego.

Paszport możesz odebrać w terminie 30 dni od złożenia wniosku, jednak zazwyczaj jest gotowy dużo wcześniej (zwłaszcza poza sezonem urlopowym). Dzięki specjalnej usłudze, przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, możesz sprawdzić status realizacji swojego wniosku paszportowego i to bez wychodzenia z domu. Co musisz zrobić?

  1. Otwórz przeglądarkę internetową na swoim komputerze (w naszym przypadku jest to Google Chrome) a następnie w pasku adresu wpisz: https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy
  2. Przygotuj potwierdzenie złożenia wniosku o paszport (otrzymałeś go w Urzędzie). Na potwierdzeniu znajdziesz numer swojej sprawy (znajduje się on pod kodem kreskowym).
  3. Wpisz numer sprawy i potwierdź klikając na przycisk „Sprawdź”.
  4. Odpowiedź otrzymasz od razu.
  5. Jeśli Twój paszport będzie już gotowy, otrzymasz wiadomość SMS.

Więcej

https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/paszport-jak-wyrobic-wniosek-o-paszport#/w-polsce

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments