Wraz ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym powracają marzenia o szczupłej sylwetce. Wciąż szukamy skutecznego i szybkiego sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów. Niestety nie pomoże ani drakońska dieta, ani rygorystyczna głodówka. Kluczem do sukcesu jest zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną. W osiągnięciu celu pomocna może okazać się aplikacja MyFitnessPal, dzięki której można śledzić dietę i ćwiczenia. Aplikacja służy przede wszystkim do rejestrowania codziennych posiłków. Pozwala dokumentować wagę, wprowadzać różne dyscypliny sportowe a także śledzić spalone kalorie, spożyte węglowodany, białka i tłuszcze. Jeśli jesteś ciekawy jak działa narzędzie, skorzystaj z naszej dzisiejszej instrukcji krok po kroku i sam zdecyduj czy jest to ta aplikacja której szukasz. Zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Otwórz aplikację. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę „MyFitnessPal”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.  Po ukończeniu instalacji wróć do pulpitu i otwórz program.
  2. Jeżeli masz już konto w aplikacji MyFitnessPal wystarczy, że klikniesz na przycisk „Zaloguj się” a następnie podasz adres e-mail oraz hasło. Jeśli korzystasz z Facebooka możesz połączyć się za pomocą serwisu społecznościowego.
  3. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się za pomocą adresu e-mail lub Facebooka i odpowiedz na kilka pytań. To pozwoli spersonalizować Twój profil.
  4. Określ cel jaki chcesz osiągnąć z aplikacją (utrata/utrzymanie wagi, zwiększenie wagi/budowa mięśni) oraz wskaż średnią dzienną aktywność fizyczną (poziom niski, średni, wysoki, bardzo wysoki).
  5. Wskaż płeć, wpisz datę swoich urodzin, wzrost, obecną oraz docelową wagę a także określ swój tygodniowy cel (np. spadek masy ciała o 0,5 kg na tydzień). Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania, możesz utworzyć swoje konto, podając adres e-mail oraz hasło a także akceptując Regulamin i Zasady ochrony prywatności.
  6. Od razu po włączeniu aplikacji, na głównej stronie będziesz widzieć wartość kalorii do wykorzystania przed upływem każdego dnia. MyFitnessPal szacuje ich liczbę na podstawie spożytego posiłku, typu ćwiczeń i czasu ich trwania. Każdy posiłek czy też aktywność fizyczną dodajesz klikając na ikonę plusa.
  7. Aplikacja MyFitnessPal proponuje różne produkty. Możesz je wybrać z gotowej listy lub skorzystać ze skanera kodów kreskowych, użycie którego trwa kilka sekund. Przy każdym artykule wyświetli się liczba kalorii, a także informacja o węglowodanach, białkach i tłuszczach zawartych w spożytym produkcie. Klikając na ikonę plusa (prawy, górny róg ekranu) będziesz mógł tworzyć przepisy i posiłki.
  8. Przy każdej aktywności podana jest liczba kalorii, którą spalisz wykonując wybrane ćwiczenie. Im więcej trenujesz tym lepiej! Aplikacja współpracuje z ponad 50 urządzeniami i aplikacjami. Możesz synchronizować swoje dane zdrowotne z urządzeniami innych firm (np. Garmin, Endomondo), co ułatwia mobilność i sprawia, że nie musisz ręcznie wprowadzać każdego wykonanego treningu. Wystarczy, że klikniesz na ikonę hamburgera (trzy poziome kreski w lewym, górnym rogu ekranu) i z listy wybierzesz kategorie „Aplikacje i urządzenia”. Następnie szukasz aplikacji, której używasz do śledzenia swojej aktywności fizycznej i łączysz z MyFitnessPal. Gotowe!
  9. Dokonuj systematycznego pomiaru masy ciała, uaktualniaj swoją wagę a także dołączaj zdjęcia postępu. Przechodząc do zakładki „Ja” będziesz mógł monitorować osiągnięte efekty (utrata wagi).
  10. Jeśli chcesz skorzystać z dodatkowych funkcji takich jak np. analiza produktów, eksport plików CSV (zawierających postępy, posiłki i informacje o ćwiczeniach), ustawienie różnych celów według dowolnego dnia w tygodniu, śledzenie składników odżywczych to przejdź do wersji Premium. Wypróbuj darmowy, 30-dniowy okres testowy, po ukończeniu którego miesięczna składka wynosi 45,99 zł lub 18,50 zł na miesiąc jeśli zdecydujesz się na plan roczny. Możesz w dowolnej chwili zmienić plan lub całkowicie z niego zrezygnować (dane na dzień publikacji artykułu tj. 06.06.2019).

Aplikacja MyFitnessPal liczy kalorie, które spożyłeś i spaliłeś przez cały dzień. W ten sposób możesz poznać swoje zdrowe/niezdrowe nawyki żywieniowe. Aplikacja przypomina o regularnym piciu wody! Czy to narzędzie jest stworzone dla Ciebie?

Więcej

https://www.myfitnesspal.com/

Pytania?

Masz pytania? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments