Program Microsoft Word oferuje użytkownikom wiele różnych sposobów formatowania utworzonej tabeli. Można skorzystać z gotowych styli, samodzielnie dobrać kolor obramowania, cieniowanie, szerokość linii ramki tabeli a także styl i rozmiar czcionki. Tabeli można nadać także niestandardowy wygląd poprzez podział lub scalanie komórek, określenie miejsca podziału tabeli a także przez dodawanie albo usuwanie kolumn i wierszy. Chciałbyś się dowiedzieć jak to zrobić? Skorzystaj z naszej porady! Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Word dla Office 365. Jeżeli masz inną wersję programu Word, wygląd może się nieco różnić ale nie martw się funkcje pozostają takie same. Zaczynamy!

JAK DODAĆ I USUNĄĆ WIERSZE ORAZ KOLUMNY?

Dodawanie i usuwanie kolumny

  1. Otwórz dokument Word i wstaw tabelę. Jeśli nie wiesz jak ją dodać, zapoznaj się z naszym ostatnim artykułem, klikając w LINK
  2. Kliknij na komórkę, która znajduje się z prawej lub lewej strony miejsca, w którym chcesz dodać kolumnę.
  3. W obszarze „Narzędzia tabeli” wybierz opcję „Układ”. Przejdź do grupy „Wiersze i kolumny”. Jeśli chcesz dodać kolumnę na lewo od wybranej komórki kliknij na przycisk „Wstaw z lewej”. Aby dodać kolumnę na prawo od wybranej komórki wybierz przycisk „Wstaw z prawej”.
  4. Kolumnę możesz wstawić także w inny sposób. Kliknij prawym przyciskiem myszy komputerowej na wybraną komórkę w tabeli. Z rozwiniętej listy skorzystaj z opcji „Wstaw” i zdecyduj z której strony chcesz dodać kolumnę.
  5. Ustaw kursor w kolumnie, którą chcesz usunąć a następnie w obszarze „Narzędzia tabeli” wybierz opcję „Układ” i przejdź do grupy „Wiersze i kolumny”. Kliknij na polecenie „Usuń” i wybierz „Usuń kolumny”.

Dodawanie i usuwanie wierszy

  1. Umieść kursor myszy komputerowej w komórce nad lub pod którą chcesz wstawić wiersz.
  2. W obszarze „Narzędzia tabeli” wybierz opcję „Układ”. Przejdź do grupy „Wiersze i kolumny”. Jeśli chcesz dodać wiersz powyżej wybranej komórki kliknij na przycisk „Wstaw powyżej”. Aby dodać wiersz poniżej wybranej komórki wybierz przycisk „Wstaw poniżej”.
  3. Wiersz możesz wstawić także klikając prawym przyciskiem myszy na konkretną komórkę tabeli. Z rozwiniętej listy wybierz opcję „Wstaw” i zdecyduj z której strony chcesz dodać wiersz.
  4. Ustaw kursor w wierszu, który chcesz usunąć a następnie w obszarze „Narzędzia tabeli” wybierz opcję „Układ” i przejdź do grupy „Wiersze i kolumny”. Kliknij na polecenie „Usuń” i wybierz „Usuń wiersz”.

JAK SCALIĆ I ROZDZIELIĆ KOMÓRKI?

Wiesz, że możesz połączyć kilka komórek w jedną dużą? Wystarczy, że klikniesz prawym przyciskiem myszy na zaznaczone komórki a następnie z rozwiniętej listy wybierzesz „Scal komórki”.

Chcesz podzielić wybraną komórkę na kilka mniejszych? Kliknij prawym przyciskiem myszy w wybranym przez Ciebie miejscu w tabeli. Z rozwiniętej listy wybierz opcję „Podziel komórki”. Wyświetli się nowe okno, w którym musisz określić sposób podziału. Wprowadź liczbę określającą, na ile kolumn lub wierszy mają zostać podzielone zaznaczone komórki.

JAK PODZIELIĆ TABELE?

Możesz podzielić swoją tabele na dwie mniejsze. W ten sposób dodasz np. tekst między nimi. Ustaw kursor myszy komputerowej w wierszu, który będzie pierwszym wierszem drugiej tabeli. Następnie w obszarze „Narzędzia tabeli” wybierz opcję „Układ”. W grupie „Scalanie” kliknij „Podziel tabelę”. Gotowe!

Więcej

https://support.office.com/pl-pl/article/dodawanie-kom%C3%B3rki-wiersza-lub-kolumny-do-tabeli-b030ef77-f219-4998-868b-ba85534867f1

Pytania?

Masz problem ze sformatowaniem tabeli w Microsoft Word? Potrzebujesz naszej pomocy? Wskazówki? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments