Szukasz łatwego i bezpiecznego sposobu na dzielenie się poufnymi informacjami czy też prywatnymi dokumentami? Jeśli tak to pomocna może okazać się usługa Firefox Send. Umożliwia ona darmowe i proste udostępnianie plików z dowolnej przeglądarki internetowej. Dzięki szyfrowaniu typu end-to-end, pobrany plik automatycznie znika z sieci (limit czasowy to doba). Możesz wysyłać dane o rozmiarze do 1 GB natomiast po zarejestrowaniu się i założeniu bezpłatnego konta Firefox prześlesz pliki nawet do 2,5 GB. Jeśli jesteś ciekawy jak to działa, skorzystaj z dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome  ale w Twoim przypadku może to być również Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox czy też Opera. Typ wybranej przeglądarki nie ma znaczenia, proces scalania i poszczególne ekrany nie będą się miedzy sobą różnić.  Wpisz w pasku adresu: https://send.firefox.com/
  2. Wybierz plik/dokument o rozmiarach do 1 GB bądź przenieś go do aktywnego pola otoczonego przerywaną linią.
  3. Usługa Firefox Send używa szyfrowania typu end-to-end dzięki czemu wiesz, że Twoje udostępniane dane będą chronione (przesyłane są do serwera w postaci zaszyfrowanej i w takiej samej do odbiorcy, dzięki czemu kradzież przesyłanych danych i próby rozszyfrowania są znacznie trudniejsze do przeprowadzenia). Możesz także dodatkowo zabezpieczyć swoje dokumenty, decydując kiedy wygasa łącze pliku (maksymalnie 7 dni lub 100 pobrań), określając liczbę pobrań czy też dodając opcjonalnie hasło dostępu.
  4. Kliknij przycisk „Wyślij” i gotowe! Plik jest zaszyfrowany i gotowy do udostępniania. Wystarczy skopiować odnośnik i wkleić go do wiadomości. Odbiorcy poczty nie muszą mieć konta Firefox aby odebrać i odczytać plik.

  5. Aby móc wysłać dokument do 2,5 GB musisz założyć konto Firefox. W tym celu kliknij przycisk „Zaloguj się/Zarejestruj się”, znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu. Podaj swój adres e-mail a następnie utwórz hasło (musi być oryginalne, bezpieczne i składać się z co najmniej 8 znaków). Zatwierdź przyciskiem „Utwórz konto”. Na Twoją skrzynkę pocztową zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywującym.

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments