android bateria

Problem szybko rozładowujących się baterii dotyka wszystkich aktywnych użytkowników smartfonów. Jeżeli korzystasz na swoim Androidzie z internetu, śledzisz na bieżąco social media i otrzymujesz powiadomienia na telefon to musisz liczyć się z koniecznością jego częstszego ładowania. W dzisiejszym artykule pokażemy jak łatwo wydłużyć czas działania Twojego smartfona. Zaczynamy!

REGULACJA JASNOŚCI EKRANU

Niektóre telefony z Android posiadają funkcję „automatycznej jasności”. Możesz z niej skorzystać aby dostosować ekran do zewnętrznego światła. Pamiętaj jednak, że wówczas Twój telefon aby zapewnić odpowiedni poziom jasności wyświetlacza, sprawdza najbliższe otocznie i wymaga to sporo energii. Niestety ma to ogromny wpływ na żywotność baterii. Dlatego warto wejść w ustawienia swojego telefonu i ręcznie zmniejsz poziom jasności wyświetlacza. Im jaśniejszy ekran, tym gorzej dla baterii telefonu. Zmniejszenie poziomu jasności będzie korzystne dla baterii a także wpłynie pozytywnie na Twój wzrok.

AUTOMATYCZNA BLOKADA TELEFONU

Zmienień ustawienia w swoim telefonie tak, aby samoczynnie blokował się on np. po 30 sekundach. Taka blokada pozwala ograniczyć czas wyświetlania na urządzeniach z systemem Android, określając maksymalny czas użytkowania wszystkich aplikacji.

WYŁĄCZ WIBRACJE

Mówi się, że wibracja, zaraz po wyświetlaczu, to najbardziej energochłonny mechanizm telefonu. Warto więc wyłączyć tę funkcję zwłaszcza gdy używasz jej jednocześnie z głośnikiem. Pamiętaj, że głośnik w telefonie zużywa znacznie mniej energii niż wibracje.

WYŁĄCZ BLUETOOTH, GPS, NFC, WIFI, TRANSMISJĘ DANYCH

Rzadko zdarza się, abyśmy potrzebowali wykorzystywać wszystkie te funkcje na co dzień dlatego też obciążanie baterii a przy okazji całego telefonu wydaje się nierozsądne. Oczywiście są bardzo przydatne ale włączone zmniejszają żywotność baterii w telefonie. Najnowocześniejsze smartfony posiadają zaawansowane funkcje oszczędzania energii, które sprawiają, ze nawet w przypadku włączonego Bluetooth, ale niewykorzystywanego, przechodzi on w tryb bezczynności co ma zbawienny wpływ na baterię w telefonie. Jeśli korzystasz z Wi-Fi, wyłącz transmisję danych i odwrotnie. Po co podłączać się do sieci bezprzewodowej i internetu mobilnego w tym samym czasie?

ODINSTALUJ APLIKACJE KTÓRYCH NIE UŻYWASZ

Jeżeli masz na swoim telefonie zainstalowane zbędne aplikacje to zrób porządek i usuń je. Bo właściwie to po co gra, w którą nigdy nie grałeś albo ściągnięta dawno temu aplikacja, z której już nie korzystasz? Aplikacje dobieraj w taki sposób by nie zaśmiecić systemu zbędnym oprogramowaniem, ale też by te aplikacje nie wymuszały działania w tle. W opcjach baterii możesz sprawdzić, które aplikacje pobierają najwięcej energii i zdecydować o ich usunięciu. Przechowuj na swoim Androidzie te programy, których używasz na co dzień. Napewno taki gruntowny porządek wpłynie pozytywnie na żywotność baterii a przy okazji zwolnisz miejsce w pamięci urządzenia.

WYŁĄCZ POWIADOMIENIA

Wyłącz niepotrzebne powiadomienia z różnych portali społecznościowych i obsługujących je aplikacji. Znacząco przedłuży to czas pracy Twojego telefonu. Jest to bardzo skuteczny sposób na oszczędzanie energii.

SYSTEMOWE OSZCZĘDZANIE ENERGII

Dzięki wewnętrznej aplikacji (wbudowana opcja oszczędzania energii) dostarczanej wraz z systemem operacyjnym możesz wydłużyć czas pracy baterii w swoim telefonie.

OGRANICZ AUTOMATYCZNĄ SYNCHRONIZACJĘ

Może warto zrezygnować z automatycznej synchronizacji poczty e-mail i nie odbierać wiadomości co 5 minut? A może powinieneś ustawić interwały uaktualnień prognoz pogody? Masz także możliwość wyłączenia synchronizacji aplikacji Kontakty, Dokumenty Google’a, Dysk Google czy też Google+. Przejdź do „Ustawienia”-„Konta” i sam zdecyduj co i jak często ma się uaktualniać.

WYŁĄCZ LUB OGRANICZ FUNKCJĘ LOKALIZACJI

Nie zdajesz sobie nawet sprawy ile aplikacji śledzi Twoje położenie. Jeśli nie korzystasz z nawigacji to naprawdę nie musisz mieć stale włączoną funkcję lokalizacji. Jeżeli korzystasz z Google Maps to wyłącz lub ogranicz udostępnianie swojej lokalizacji aby oszczędzić baterie.

KUP BATERIĘ ZEWNĘTRZNĄ ( POWER BANK)

Ten elektroniczny gadżet przechowuje energię elektryczną, którą możesz wykorzystać do naładowania komórki lub innego przenośnego urządzenia. Z życia przecież wiemy, że wszystkie te sprzęty rozładowują się w najmniej oczekiwanym momencie. Najważniejszym aspektem przy wyborze powerbanka jest jego pojemność. Dostępne na rynku rozwiązania różnią się oczywiście kształtem, kolorem i marką ale to pojemność właśnie jest najważniejszym parametrem powerbanka. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym wcześniejszym artykule Jak łatwo wybrać powerbanka?

Więcej

https://mobirank.pl/2015/02/08/jak-wydluzyc-czas-pracy-baterii-pod-androidem/

Pytania?

Jeżeli masz swój „tajny” sposób na przedłużenie żywotności baterii w telefonie, podziel się z nami, korzystając z poniższego pola lub zakładki MAM PYTANIE.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments