android telefon

Telefon się zaciął, widzisz czarny ekran lub zawiesiła się aplikacja? Telefon nie reaguje na żadne polecenia, przycisk zasilania nie działa a Ty nie wiesz co zrobić? Zanim zaczniesz się zastanawiać nad wyciągnięciem baterii (jeżeli jest taka możliwość) spróbuj problem rozwiązać za pomocą specjalnej kombinacji klawiszy, która zasymuluje rozłączenie baterii i wymusi ponowne uruchomienie telefonu.

Procedura wymuszenia ponownego uruchomienia urządzenia z systemem android jest bardzo prosta. Wymaga naciśnięcia dwóch klawiszy przez określony okres czasu. Aby ją wykonać telefon powinien być naładowany przynajmniej w 5% (niższy poziom naładowania baterii może sprawić, że telefon nie uruchomi się bez ponownego podłączenia do źródła zasilania /ładowarka/). Nie jest zalecane wymuszanie ponownego uruchomienia telefonu poprzez wyciąganie baterii, gdyż może to uszkodzić telefon i/lub dane na nim zapisane. Jak więc wymusić ponowne uruchomienie telefonu, który nie odpowiada (przykład na telefonie marki Samsung):

  1. Zlokalizuj na telefonie dwa przyciski, które będą niezbędne do wymuszenia ponownego uruchomienia, tj: przycisk zasilania (włącznik) oraz przycisk sterowania głośnością (w dół, ściszanie).
  2. Naciśnij równocześnie te dwa przyciski i przytrzymaj przez 5-10 sek (do momentu aż telefon nie rozpocznie ponownego uruchomienia).

Przyczyny zawieszenia się telefonu są różne ale najczęściej spotykanymi są: nieprawidłowe działanie aplikacji (czy instalowałeś/aś ostatnio nowe aplikacje, które podejrzewasz że mogą mieć negatywny wpływ na działanie telefonu? rozważ ich usunięcie: Jak usunąć niepotrzebną aplikację w android?), zbyt mało pamięci telefonu lub zbyt wiele otwartych aplikacji w tym samym czasie.

Więcej

https://www.any-data-recovery.com/android-data/how-to-fix-samsung-galaxy-gets-stuck-in-reboot-loop.html

Pytania?

Telefon nie chce się zrestartować, zachowuje się niestabilnie? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments